Karjääri lõpetamisele mõelnud Tomingas ilusast hooajast: süües kasvab isu!

Foto: Priit Mürk/ERR

Viimasel kahel nädalal tegi Eesti laskesuusakoondis Põhja-Ameerikas viimaste aastate ühed parimad tulemused, mille krooniks olid Tuuli Tomingase kaks 14. kohta ja naiste hulgas päeva kolmas vahetuseaeg Salt Lake City segateatesõidus. Tomingas käis hiljutisest edust rääkimas ETV spordisaate stuudios.

Sa oled viimase kahe kuuga teinud kiire arengu. On see kiire edu olnud sinu jaoks ootamatu?

Eks see on kindlasti olnud mulle väga suureks üllatuseks, arvestades, millises seisus ma hooaja alguses olin. Ma olen tõesti teinud suure arenguhüppe.

Need suured tulemused ei tulnud lasketiirus puhaste paberitega. Palju sa enda Salt Lake City sõitudes varu nägid?

Kõige suurem varu on ilmselt laskmise poole pealt, lasketäpsuse- ja kiiruse poole pealt annab veel kõvasti areneda. Arvan, et oma sõidu maksimumi olen sellel hooajal saavutanud.

Nende tulemuste põhjal oled sa enne MM-i kogu Eesti koondise liider. Oled sa selleks staatuseks valmis?

Kas ma nüüd liider olen - ma arvan, et heal päeval võib nii mõningi naistest minuga samaväärse tulemuse teha. Olen selleks muidugi valmis, aga usun, et nii Regina [Oja] kui Johanna [Talihärm] on võimelised sellist tulemust tegema.

Sellised tulemused on kahtlemata meeletult tiheda konkurentsiga laskesuusatamises kõva sõna, aga siiski veel teises kümnes. Kui realist sa praegusel hetkel oled ja oled sa tegelikult kogu aeg valmis sellisel tasemel tulemusi saavutama?

Eks süües kasvab isu! Ma ei saa endale enam väiksemaid eesmärke lubada, eks järgmine aasta võtan eesmärgiks esikümnekohti sõita. Ütleme nii, et kui peaksin see hooaeg edaspidi stabiilselt 30 sisse tulema, ei ole see ka halb tulemus.

Tegelikult võib ju ausalt öelda, et sa oled viimase kahe aastaga tulnud täielikust august välja. Jäid esimesena olümpialt eemale. Sa pidid eelmisel aastal käima tööl, et kuidagi üldse ära elada. Olid lõpetamise ääre peal. Kui puntras sa omadega tegelikult olid ja kui palju see praegune edu sulle tähendab?

Ma arvan, et sealt august välja ronimine ja siia jõudmine - see on minu jaoks nii suur vahe olnud. See pakub mulle nii palju õnnetunnet. Ma olen väga rahul praegu!

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: