Eesti uus hooldepealik: suudan täita nii sportlaste kui ka televaatajate ootused

Tänavune laskesuusatamise MK-sarja hooaeg algab pühapäeval Sloveenias. Eesti koondise hooldetiimi uue pealikuna asub tööle Marek Sander, kes määris läinud talvel olümpiakulla toonud suusad USA murdmaasuusatamisekoondises.

Kuigi kolmeaastane töö USA murdmaasuusatamise koondise juures tipnes olümpiakulla toonud määrimisega, soovis ka varem Eesti laskesuusatamise koondises töötanud Marek Sander tulla tagasi eestikeelsesse keskkonda. Nüüd juba mitme kogemuse võrra rikkamana.

Ja nagu mees ise naljatledes ütleb, ei pea ta enam tegelema klassikasuuskade määrimisega. Küll aga on kogenud hooldemees arvestanud, et tänavune 21. veebruar võibki jääda tema karjääri tipphetkeks.

"See on väga-väga emotsionaalne kogemus ja tunne. Pean seda ise väga enda kätetööks, meisterdatud medaliks," meenutas Sander intervjuus ERR-ile. "Iga vahetus tegi neid suuski ja mõtlesin veel kohapeal olles veel lisaväärtusi suusa alla mustrite ja geelide näol. Tahaksin veel tunda, küll aga ei tea, kas Eesti sportlased saavad mulle seda pakkuda. Ma väga loodan, aga olgem reaalsed - võib-olla ei koge ma seda enam kunagi."

Lisaks ametivendade toetamise ja kogemuste jagamise tahab positiivse ja ausa ellusuhtumisega Marek Sander ka kogu Eesti koondise juurde tuua rohkem USA tiimidele omast kambavaimu.

"Ma olen siin küll tööl hooldepealikuna, aga tunnen, et minu missioon on natuke laiem kui määrdemees. Kindlasti tahan kambavaimu ja positiivset mõtlemist ja ühtset osa kõikide sportlaste ja staff'iga leida. See on minu meelest kõige suurem missioon, mis siia Ameerikast tuua saan. Seal kogesin ühtsust ja ühte jalga käimist."

Palju on räägitud, et Marek Sander tuleb tagasi ja nüüd hakkavad meie suusad lippama. Mida sa selle kohta ütled? "Kindlasti on siin tõsi taga! Kindlasti saan siia päris palju lisaväärtust tuua. Olen üsna kindel, et suudan nii sportlaste kui ka televaatajate lootusi täita."

Laskesuusatamise maailmakarikasari algab pühapäeval Sloveenias. Lisaks kogu hooaja otseülekannetele toome pühapäeval algusega kell 13.50 ETV ekraanidele ka Eesti laskesuusatamise erisaate "Viiest viis."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: