Uus peatreener Tobreluts: risti lüüakse mind nagunii ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Talispordihooaja alguseni jääb tänasest veel pisut vähem kui kolm kuud. Eesti laskesuusakoondise peatreenerina võttis tänavu kevadel ohjad enda kätte kogenud Indrek Tobreluts.

Sügis on talispordis unistamise aeg, kus kõik on ilus. Spordis juba on nii, et soorituse mõõdupuuks on lõpuprotokoll, mis kunagi ei valeta.

Eesti laskesuusakoondislastel on viimastel hooaegadel selle paberi ülemisse poolde pääsemine olnud pigem harv juhus. Seda kõike üritab alates tänavu kevadest parandada koondise uus peatreener, 42-aastane Indrek Tobreluts. Ala legend tõdeb, et parem olnuks vastutavasse rolli asumisega veel mõned aastad oodata, kuid otsused on tehtud ja nüüd tuleb pika sportlaskarjääri kogemused realiseerida järgmiste põlvkondade peal.

"Olukorraga me kevadel rahul ei olnud," ütles Tobreluts intervjuus ERR-ile. "Kui me vaatame seisu aastast 2004, siis oleme väikeste sammudega kogu aeg kehvemaks läinud. Millest see tingitud on, seda on raske öelda. Alati ei ole see metoodiline tegur põhjuseks. Siin on generatsioonid vahetunud ja on palju tegureid, mis tulemust mõjutavad. Me ei ole hetkeseisuga rahul ja samamoodi jätkata ei olnud mõtet. Trennid on läinud intensiivsemaks ehk intensiivsemate treeningute arv on jäänud samaks, aga lihtsalt lõigu läbimise kiirus on kasvanud ja kiiremaks läinud. Lisaks oleme suurendanud erialase jõu ja vastupidavuse jõu osakaalu. Need on asjad, mille arvelt võib areng toimuda. Kas see ka juhtub, seda näitab aeg. Garantiid siin ei ole."

Tobreluts toob välja, et peatreeneri kohal ei ole üle nelja aasta keegi vastu pidanud. "Kiiremad lähevad aastaga ja paratamatult mingi aeg see ammendub. Eluaegne see olema ei saa ja ma olen sellega arvestanud. Olen mõelnud endale ette antud aega võimalikult hästi ära kaustada. Tulemustest sõltuvalt antakse mulle võimalus," jätkas Tobreluts, kes kinnitas, et sportlased, kellega tema koostööd teeb on teinud päris korraliku sammu edasi. "Kolm kuud on esimeste võistlusteni ja sealt kolm kuud veel põhivõistlusteni. Midagi spetsiaalselt forsseerinud ei ole, arvestame hooaja faasi. Pigem on olnud siiani esimese nelja kuuga positiivne tagasiside."

Tobreluts tõi intervjuus välja, et väike murekoht on meeste klassiga. "Meil on küll väga hea ja vinge noorte punt olemas, aga seal läheb vähemalt 2-3 aastat aega. Naiste pool on hetkel natukene roosilisem, sest meil onseitse naist, kes on päris tugevad. Tekib võistkonna sisene konkurents ja nad on hästi ühtlased. Loodan, et see annab nende arengule palju kaasa," ütles Tobreluts.

Vaata täispikka intervjuud laskesuusatamise koondise uue peatreeneri Indrek Tobrelutsuga videost.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: