Indrek Tobreluts ei välista laskesuusakoondise peatreeneri kohale asumist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon autasustas Tallinna Teletornis hooaja parimaid. Indrek Tobreluts tõi välja, et aastaga on samm edasi astutud.

"See hooaeg oli märgatavalt parem. Igal etapil suutis keegi MK-punktidele sõita. Kahel etapil seda vaid ei suudetud," rääkis Tobreluts ERR-ile. "Võrreldes eelmise hooajaga, siis samm edasi aga üleliia palju rahuloluks põhjust ei ole. Päris kõrgesse konkurentsi sekkumiseks oleks vaja suusarajal parandada kiirust 2 - 3% võrreldes parimatega. Seega on tulevastel treeneritel, mille üle pead murda."

Tobreluts oli siiani ametis teise treenerina. Peatreeneri kohale asumist ta ise ideaalseks variandiks veel ei pea. "Mul on selgelt treeneri kogmeust liiga vähe, et rahvuskoondist juhtida, aga oluliselt rohkem kui kaks-kolm aastat tagasi. Selge, et tippsportlase ja treeneri karjäärid on hoopis midagi muud ja loomulikult õpid kogu elu, aga ideaalis ma ei näe end selles ametis veel, aga see on üks võimalus," ütles Tobreluts, kelle sõnul kinnitatakse uus treener ametisse 27. aprillil.

Tobreluts usub ja loodab, et laskesuusatajates on sisu maailma tippu jõudmiseks. "Me ei tea keegi, mis inimeste potentsiaal tegelikult on, kas üldse on võimalik seda kolme protsenti juurde saada. Ma usun ja loodan, et on. Kindlat meetodit selleks ei ole, aga me peame kusagilt alustama ja kui me tahame, et midagi muutuks, siis me peame midagi muutma. Eks see treenimine on selline katse-eksitus meetod, kõike ei pea oma naha peal kogema ja paljud eksimused on tehtud. Loodame, et on ruumi paraneda ja meil on juba täna sportlased, kes heal päeval võivad heade asjade kokkulangemisel kõrgesse mängu sekkuda. Keskmist suusakiirust oleks vaja tõsta. Laskmisega ei saa ka ennem rahul olla, kui see on 100% aga suusarajal on rohkem varu," ütles Tobreluts.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: