Teigamägi EM-ist: hindeks neli, kuid lootsin enamat

Pühapäeval lõppesid kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused, kus 22 Eesti sportlasest jõudsid seitse 12 parema sekka. Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi sõnul on võistlustelt kaasa võtta palju positiivset, kuid tunnistab, et ootas lisaks Magnus Kirdi odaviske pronksmedalile midagi veel.

"Oli väga palju edukaid esinemisi, oli isiklikke rekordeid, oli positiivseid üllatusi, aga kahjuks oli ka seda, et mitmed mitmevõistlejad ei lõpetanud võistlust. Kahjuks lõpetas meie viiest mitmevõistlejast võistluse vaid üks," kommenteeris kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ERR-ile.

"Palju rõõmu pakkusid Magnus Kirt oma medalivõiduga, Gerd Kanter oma kõrge kohaga viimasel tiitlivõistlusel, rääkimata maratonijooksjatest. Hinnang võiks olla selline keskmine, aga kirssidega tordil."

Millise hinde Teigamägi koondisele tervikuna annab? "Koolipoisi neli. Viite võib-olla ei anna, sest mina, ja ma arvan, et ka paljud fännid tulid lootuses, et meile pakutakse lisaks odaviske medalile midagi veel."

Milline on kümnevõistluse katkestanud Maicel Uibo olukord? "Need uuringud mis on tehtud Berliinis, andsid tagasiside, et olukord ei ole nii hull kui kartsime. Neid tulemusi analüüsitakse, need uuringu tulemused viiakse Eestisse ka meie spordiarstidele vaadata ning ütleme, et ilmselt tuleb tal oktoobris väike lõikus läbi teha. Teisalt loodan, et see ei takista tema järgmise aasta võistlusi."

Mida saaks alaliit tulemuste parandamiseks teha? "Mida me (kergejõustikuliit) saaks kindlasti paremini teha on see, et nõuda sportlastelt rohkem informatsiooni nende ettevalmistuste ja just viimaste nädalate ettevalmistuste kvaliteedi osas. Mõnede sportlaste puhul oli meil informatsiooni vajaka."

Kui palju sportlasi loodab kergejõustikuliit Tokyo olümpiale saata? "Me oleme rahul, kui see number oleks 15 sportlast või seal kandis. Seal kandis on see number viimastel tiitlivõistlustel olnud."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: