Indrek Tustit: Kirt on vormis, mis lubanuks visata palju rohkem

Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel Berliinis võitis tänavu suurepärases hoos olnud odaviskaja Magnus Kirt karjääri esimese tiitlivõistluste medali, teenides 85.96-ga pronksmedali.

"Ma olen rahul! Täna olen ma väga rahul. Kui Gerdiga ei olnud, siis täna ma arvan, et selles situatsioonis, kus Magnus oli, minna kolme sakslase ja ühe Tšehhi odaviskaja vastu sakslaste jutu järgi favoriidina, ja saada Berliinis medal, see on ma arvan väga väga hea saavutus," ütles võistlusjärgses intervjuus Kirdi abiline Indrek Tustit.

Tustiti sõnul hakkasid Kirdi peas esimese hästi konsentreeritud ja hea viske järel tiirlema peas erinevad mõtted: "Natukene kardad, et äkki keegi läheb mööda ja hakkad mõtlema, kas see vise annab sulle medali. Ma olen sama Gerdi puhul ka näinud, et edasi läheb keeruliseks. Õnneks ei visanud ta mööda kolm tükki mööda, vaid kaks, kuid kokkuvõtmine peale sellist situatsiooni on väga raske."

Tustit usub, et suure tõenäosusega oli Kirt vormis, mis lubanuks visata palju rohkem. "See närvipinge ja esimene medal on oluliselt raskemad, kui seda arvatakse," ütles Tustit, kelle sõnul annab pronksmedal Kirdile eelkõige juurde enesekindlust. "Kui sa oled sellise kadalipu läbi käinud nagu siin, siis on see väga hea samm edaspidiseks."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: