Kirdi abimees: Magnus ei ole kunagi käinud ja ei hakka ka käima nina püsti

Eesti odaviskaja Magnus Kirdi abilise Marek Visteri sõnul on medali võitmise nimel kõvasti tööd tehtud ja vaeva nähtud.

"See on kindlasti asjade loogiline käik ja vääriline tasu tehtud töö eest," rääkis Vister intervjuus ERR-ile. "Emotsioon oli palju ja ajas marru küll, kui avakatse järel enam juurde ei tulnud. Sisimas ootad alati natukene rohkem."

Visteri sõnul oli Kirdi võistlus hea, aga mitte väga hea. "Kui Indrek on väga rahul, siis minu jaoks oli see hea võistlus. See on hea, et midagi jääb ka järgmiseks korraks."

Inimesena iseloomustab Vister Kirti: "Magnus on selline inimene, kes ei käi praegu, ei ole kunagi käinud ja ei hakka ka tulevikus käima nina püsti. Võib-olla on see sellise väikese kogukonna inimeste teema. Ma usun, et Tõrva rahvas, kes suurel keskväljakul kaasa elasid, ei tõuse ka ära, vaid liiguvad viisakalt Magnusega kaasa ja teevad suuri saavutusi tulevikus."

Septembris plaanitakse Tõrvas korraldada Kirdi isa mälestusvõistlus. "Loodame, et tuleb palju publikut ja välisvõistlejaid," rääkis Vister, kes oli Kirdi medalivõidus üsna kindel. "Ma lihtsalt ei teadnud, millise. Ma teadsin, et keegi sakslastest peab eksima ja Magnus rikkuski sakslaste medalipeo ära."

Visteri sõnul ei ole töö veel tehtud ja seda tuleb jätkata. "Aga medalit tuleb maitsta ja sellest rõõmu tunda ning seejärel edasi liikuda. Magnusel on veel päris palju tõestada," ütles Vister.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: