Tšehhi ja Valgevene mängu saatus otsustati esimese kolmandikuga ({{commentsTotal}})

{{1526032740000 | amCalendar}}
Tšehhi jäähokikoondislased
Tšehhi jäähokikoondislased Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jäähoki maailmameistrivõistluste A-grupis teenis esimese normaalaja võidu Tšehhi koondis, kes alistas Valgevene võistkonna 3:0.

Tšehhi läksid kohtumist juhtima avakolmandiku üheksandal minutil, kui David Krejci antud resultatiivse söödu järel tegi skoori Libor Sulak. Kuuekordsed maailmameistrid kahekordistasid eduseisu seitse minutit hiljem, kui väravalööjate sekka lisandus Roman Horak. Et teisel ja kolmandal kolmandikul väravaid ei visatud, vormistas kohtumise lõppskoori Michal Repik, kes viskas avakolmandiku lõpus Roman Cervenka söödust seisuks 3:0.

Viie mänguga üheksa punkti teeninud Tšehhi tõusis A-grupis tänase tulemusega kolmandale kohale – tõsi, neljandal real olev Šveits (üheksa punkti) ja viiendal kohal asuv Slovakkia (seitse punkti) on pidanud ühe kohtumise vähem. Seni kõik mängud kaotanud Valgevene jätkab viimasel, ehk kaheksandal kohal.

A-grupis teenis reedel võidulisa ka Prantsusmaa meeskond, kes alistas Austria koondise 5:2. Prantslaste eest tegid skoori Damien Fleury (2x), Sacha Treille (2x) ja Teddy Da Costa. Austria tabamused viskasid Thomas Hundertpfund ja Michael Raffl. Kuus silma kogunud Prantsusmaa hoiab grupis kuuendat kohta, ühe punktiga Austria on seitsmes.

Toimetaja: ERR Sport