Kindla võidu võtnud Venemaa Slovakkiale võimalust ei jätnud ({{commentsTotal}})

{{1526285940000 | amCalendar}}
Venemaa jäähokikoondis
Venemaa jäähokikoondis Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Jäähoki maailmameistrivõistlustel alistas Venemaa A-grupis Slovakkia koondise 4:0.

Venemaa asus kohtumist juhtima avakolmandiku 12. minutil, kui Maksim Mamin saatis Nikita Sošnikovi söödust litri Marek Ciliaki selja taha. Vaid viis minutit hiljem kahekordistasid venelased eduseisu, kui resultatiivse söödu sai kirja Pavel Datsjuk ja värava viskas Nikita Gusev. Viimase kolmandiku lõpus vormistasid mängu 4:0 lõpptulemuse Maksim Šalunov ja Ilja Mikhejev.

Venemaa väravavaht Igor Šestjorkin tegi kohtumise jooksul 25 tõrjet, slovakkide puurilukk Marek Ciliak tõrjus 13 pealeviset.

Võiduga Slovakkia üle on Venemaa meeskond nüüd teeninud 16 punkti, paiknedes A-grupis teisel kohal. Liider Rootsist jäädakse maha ühe silmaga.

Slovakid jätkavad kaheksa punktiga viiendal real, jäädes play-off'idesse viivast neljandast kohast maha ühe silmaga. Edasipääsuks vajab Slovakkia viimasest ringist lisaks võidule punase laterna Valgevene üle ka teenet Prantsusmaa koondiselt, kes mängib neljandal kohal oleva Šveitsiga.