Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ermits lõppenud hooajast: vajalik stabiilsus jäi saavutamata

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon valis aasta parimaks meessportlasteks Kalev Ermitsa, kes otsis eelnevalt hooajal eelkõige stabiilsust.

"Positiivselt poolelt toon välja selle, et tervis pidas vastu ja mõni asjalik võistlus oli ka. Negatiivseid ehk kehvemaid võistluseid oli kahjuks rohkem," võttis hooaja kokku Ermits. "Eelkõige ootasin ma endalt stabiilsust läbi hooaja, seda ma ei saavutanud ja selle nimel ma rabelen edasi, et seda saavutada. Mõni üksik sähvatus on küll tore, aga laias laastus igal uuel võistlusel pead end taas kehtestama, sest liugu nende peal ei saa lasta. Kümne piirimail sõidud näitavad ära, et sisu ja potentsiaali on, seega ma olen põnevil edasise näol."

Stabiilsuse all peab Ermits silmas eelkõige punktikohtadele sõitmist. "Alla selle on igasugune ebaõnnestumine minu puhul," rääkis Ermits ERR-ile. "Vahel leian, et ka punktikoht ei ole enam midagi erilist. Kohad 20 - 40 võiks olla sellised, mis igal nädalavahetusel tulevad."

Ermits jätkab ka uuel hooajal Ilkka Luttuneniga koostööd. "Võib-olla koondise treenerina hajuski ehk tema tähelepanu teiste sportlaste peale laiali. Kuna nüüd jätkan temaga individuaalselt, siis ehk saan rohkem midagi kätte sealt," ütles Ermits. "Enamik töö on telefonitsi ja meilitsi. Tuleb plaanid paika panna. Koondise laagrid on ikka koondisega koos ja treeneri töö on koondisega läbi arutada, milline on minu seis laagrites olnud ja mida me laagrite vahelisel hetkel teeme, samas oleks treenerit ka laagrisse vaja."

Uue treeneri leidmine Ermitsat murelikuks ei tee. "Üle oma varju ei hüppa, oleks meil kõvemad tulemused, oleks meil ka rohkem raha, mis võimaldaks paremat treenerit. Täpselt sellise tasemega nagu me oleme, sellise tasemega treeneri me saame. Kui Toberluts jätkab, siis ta ajab ka asja väga hästi läbi," rääkis Ermits, kel on plaan puhata mai keskpaigani ja siis uuesti liigutama hakata. "Eelnev hooaeg näitas ka, et hooaja lõpus hakkas sõidukiirus kukkuma. Füüsilist põhja tuleb seega juba maikuust saati laduma hakata."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: