Antetokounmpo kustutas kodupubliku ees Doncici ja Sloveenia olümpiaunistuse

Pireuses toimuval Pariisi olümpiamängude korvpalli kvalifikatsiooniturniiril alistas kodumeeskond Kreeka laupäeval Sloveenia kindlalt 96:68 ja lükkas nõnda Luka Doncici meeskonna konkurentsist.
Riias, Valencias, Pireuses ja San Juanis toimuvatel turniiridel pääsesid kaks parimat kolmest meeskonnast koosnevat koondist poolfinaali, olümpiamängudele kvalifitseerub iga turniiri võitja.
Laupäevases Pireuse turniiri esimeses poolfinaalis alustas Kreeka mängu 13:0 vahespurdiga ning võitis esimese veerandaja 32:14, kuigi sloveenid suutsid poolajavileks kaotusseisu kahandada 14 punktile, alustasid võõrustajad teist poolaega kahe tabava kaugviskega ja Tokyo olümpiamängude neljandale võistkonnale rohkem võimalusi ei jäetud.
Mängu hästi alustanud Kreeka täht Giannis Antetokounmpo ei pidanud laupäeval mängima üle 20 minuti, selle ajaga jäi tema arvele 13 punkti (visked väljakult 6/12), neli lauapalli ja kaks resultatiivset söötu. Kreeka resultatiivseim oli 19 punkti visanud Thomas Walkup, Vasileios Toliopoulose arvele jäi 17 punkti ning Nick Calathes kostitas meeskonnakaaslasi 11 resultatiivse sööduga.
Sloveenia suurim staar Luka Doncic mängis 34 minutit ja viskas 21 punkti (visked 7/14), võttis seitse lauapalli ja andis viis resultatiivset söötu, aga tegi ka kümme pallikaotust.
Kreeka läheb koduse turniiri otsustavas mängus vastamisi kas Dominikaani vabariigi või Horvaatiaga, Sloveeniat Pariisi olümpial ei näe.
Toimetaja: Anders Nõmm