Saksamaa sai Kasahstanist suurema vaevata jagu

Tšehhis toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel alistas Saksamaa reedel B-grupi raames Kasahstani 8:2 (2:1, 3:0, 3:1).
Saksamaa viskas kohe mängu alguses kaks kiiret väravat, kui 62-sekundilise matši järel viis favoriidi juhtima Maksymilian Szuber ning vähem kui poolteist minutit hiljem suurendas nende edu Parker Tuomie.
Kaheksandal minutil kahandas Roman Startšenko Kasahstani kaotusseisu, aga teine kolmandik kuulus selgelt sakslastele: 71 sekundit pärast perioodi algust viskas värava John Peterka, 29, minutil Lukas Reichel ja 36. minutil Lukas Kalble.
Kümme minutit ja 27 sekundit pärast kolmanda perioodi algust lisas Reichel oma teise tabamuse, Artjom Koroljov tegi Kasahstani poolt vaadates seisuks 2:6, aga 55. minutil viskas Frederik Tiffels ühemehelises vähemuses Saksamaa taas viie väravaga ette. Poolteist minutit enne mängu lõppu sai käe valgeks ka Maximilian Kastner ja sakslased võtsid 8:2 võidu.
Viie mänguga üheksa punkti kogunud Saksamaa tõusis B-grupis täiseduga jätkava Rootsi järel teiseks, sakslastel on jäänud mängida veel alagrupi viimase Poola ja kuuendal kohal oleva Prantsusmaaga. Kasahstan on viie mänguga teeninud kolm punkti, kui teises voorus alistati 3:1 Prantsusmaa.
Enne mängu:
ETV+ kanalil saab ülekannet kuulata eesti ja vene keeles, eesti keeles kommenteerivad Vallot Pukk ja Kaido Kadak.
Saksamaa alustas MM-i väärt võiduga Slovakkia üle 6:4, aga kaotas seejärel hoki suurriikidele USA-le ja Rootsile mõlemale 1:6. Eelmises voorus alistati aga mullune MM-pronks Läti lausa 8:1.
Kasahstan alustas turniiri 3:1 võiduga Prantsusmaa üle, aga on seejärel saanud kolm kaotust järjest: Slovakkialt (2:6), Lätilt (0:2) ja Rootsilt (1:3).
Mullusel MM-il need kaks koondist omavahel vastamisi ei olnud, aga pidasid kahel eelneval turniiril üsna tasavägised mängud: 2021. aastal võitis Kasahstan 3:2 ja tunamullu Saksamaa 5:4.
Toimetaja: ERR Sport