Betoonitootmises tegutsev Morkovkina tänab koondislaste tööandjaid ja koole

Foto: Kuvatõmmis

Novembrikuu jooksul selgub, kas Eesti Jalgpalli Liit pikendab järgmiseks aastaks lepingut rahvusnaiskonna peatreenerite duo Anastassia Morkovkina ja Sirje Kapperiga.

Sel ajal, kui Sirje Kapper treenib Tartus Tammeka klubi naiskonda, tegutseb Anastassia Morkovkina Maardus betoonitehases. Erineva kogemuspagasiga naised on rahvuskoondist juhendanud koos 2022. aastast. Koondis on nende käe all teinud läbi noorenduskuuri ja näitab ründavat jalgpalli. Palliga tegutsemist pole peale surutud, pigem on antud vabadust ja vastutust.

"Ei ole surunud mitte midagi, sest surumisega midagi ei saavuta. Oleme pigem toetanud, et nemad oleksid nemad ise igas jumala elemendis. Mis me tegime? Panime vastutuse nende peale," lausus Morkovkina. "Igaüks, kes jõuab koondisse, tema teab, et ta on väga oluline lüli järgmise põlvkonna jaoks."

Kaheksakiloseid katsekehasid laboris tõstev Morkovkina on oma nahal tundnud, mida tähendab tulla koondise juurde pärast rasket argitööd. Millised mured on ületundide ja tasustamata puhkuste näol mängudele tulevatel naistel? Koondises, kus pea kõik töötavad ja õpivad, pikki koosolekuid ei peeta, rõhk on mängul ning tänulikkusel.

"Sul jääb perekond tagaplaanile, sest koondisega oled eemal 56 päeva. Lisaks peab sul enda jaoks natukene aega jääma. Suur-suur kiitus kõikidele tööandjatele ja koolidele, kes meid toetavad. Ma ei räägi neist, kes on professionaalse koondisega seotud, vaid kes üldse toetavad sporti," ütles Morkovkina. "Ja väga suur kiitus inimestele, kes meid vajadusel asendavad. Nendeta ei oleks meil võimalik rahulikult mängida."

Heidelberg Materialsis insener-laborandi ja töökeskkonna spetsialistina palka teeniv Morkovkina on betoonitootmises tegutsenud kakskümmend aastat. Põnevaid objekte, kus ta kontrollinud betoonikvaliteeti, leidub üle Eesti. Näiteks loomaia polaarium jääkarudele. "Loomaaed on üks meie projektidest, mille üle oleme väga uhked. Üldiselt kui kuskile astun, siis on betoon esimene asi, mis minu pilku püüab," lisas Morkovkina.

Eesti koondisel on tänavu ees veel kaks Rahvuste liiga mängu. 1. detsembril kohtutakse võõrsil Kasahstaniga ja 5. detsembril minnakse võõral väljakul vastamisi Iisraeliga. Eesti on oma alagrupis seitsme punktiga liidrikohal.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: