Tallinna Lauluväljakul jookseb heategevuse toetuseks 1400 koolinoort

Heategevuslik Teatejooks
Heategevuslik Teatejooks Autor/allikas: Marko Mumm

22. septembril kell 14.00 antakse start heategevuslikule Teatejooksule Tallinna Lauluväljakul, millega populariseeritakse liikumist ja kogutakse toetust Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse Toetusfondi liikumisvõime kaotanud laste heaks. Jooksu avab president Alar Karis.

Tallinna lauluväljakule tuleb starti pea 1400 koolinoort, kes oma kaheksaliikmeliste võistkondadega jooksevad ringi ümber laululava. "Aega ei võeta, sest liikudes võidab igaüks. Ka lühike distants võib teinekord olla piisav, et tuua naeratus näole ja anda hea enesetunne terveks päevaks," ütleb Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

Samal päeval toimub Teatejooks veel 28 staadionil ja pargis üle Eesti, kus kõikjal osalevad 5.–9. klasside õpilased. "Kokku on heategevuslikul Teatejooksul tänavu osalejaid üle 13 500, mis teeb sellest suurima koolinoorte spordiürituse Eestis. Tullakse klasside ja koolide kaupa, eestvedajateks õpetajad ja kohaliku spordielu eestvedajad," kommenteerib Pallase.

22. septembri Teatejooksudega kõikides maakondades avatakse Euroopa Spordinädal Eestis. Lisaks õpetab Teatejooks noori hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas. Selleks toetab Teatejooks igal aastal nii sõna kui heategevusega Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse liikumisvõime kaotanud lapsi. Sel aastal kogub Teatejooks HNRK-le suhtlusroboti ostmist, millega ravil olevad lapsed saavad aega veeta.

Täiskasvanud saavad võimendada Teatejooksu missiooni ja toetada Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: