Sõmerul peeti murutraktorite võidusõit

Laupäeval peeti Lääne-Virumaal Rakvere vallas Sõmerul Eesti Murutraktorite Liiga ainus talvine võidusõit.

Viieetapilises Eesti Murutraktorite Liigas osalevad spetsiaalselt võistluseks kohandatud masinad, millel lõikekorpust all ei ole. Kolmetunnisel võistlussõidul osales Sõmerul 13 kuni kolmest sõitjast koosnenud meeskonda, kes jagunesid kahte klassi: vabaklassi ja standardklassi.

"Standardil peab olema 350kuubine mootor ehk seda kubatuuri ta ei tohi ületada ja neil tohib vedada vaid üks tagumine ratas. Vabaklassis võivad mõlemad rattad taga vedada ja sellest ühesilindrilisest murutraktori mootorist võib välja pigistada nii palju, kui tuleb. Täna siin ulatuvad tippkiirused umbes 60 - 70 km/h, aga kui kuskil lennuväljal harjutada, siis saab välja pigistada üle 80 km/h," ütles Murutraktorite Liiga Sõmeru etapi korraldaja Rait Rosar, kes kuulus vabaklassis teise koha saanud võistkonna koosseisu.

Sõmeru etapi võitis vabaklassi võistkond Lucky Team (Egon Lakk, Arvet Köönverk, Rene Audova) 196 ringiga, 2. koha sai Võtikmetsa 2 (Rait Rosar, Margo Rosar, Janek Tarre) 187 ringiga ja kolmanda koha Mullutu Motorsport (Toivo Matt, Keit Keelmann, Ivar Tammela) 185 ringiga.

Standardkassi võitis Võtikmetsa naiskond (Annely Tisler, Kristen Kautsaar), kes üldjärjestuses lõpetas kõrgel teisel kohal läbides kolme tunniga umbes 600 meetri pikkuse ringi 188 korda. Selles klassis sai teise koha Viljandi Mowersport (Henry Rebane, Enn Robert Kinnas) 171 ringiga ja kolmada koha
AVS Varuosad (Maarek Värnomasing, Erkki Tammistu) 156 ringiga.

Murutraktorite Liiga teine etapp peetakse 3. juunil Kundas ja see on ühtlasi neljaetapilise Balti karikavõistluste etapiks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: