Tartu Linnamaratoni võitis Bert Tippi

Laupäeval joostud kümnendal Tartu Linnamaratonil triumfeeris maratonidistantsil Bert Tippi. Kolmandat aastat järjest oli parim naismaratoonar Kadiliis Kuiv.

Hoolimata kargest oktoobrihommikust oli täna pikima ehk 42 kilomeetrise distantsi stardis üle 400 jooksusõbra. Esimeses vaheajapunktis Sõpruse sillal hoidis kindlat liidrirolli tunamullune võitja Rauno Laumets. Pea kaks minutit hiljem järgnesid koos Bert Tippi ning eelmisel aastal kolmandana finišeerunud Ülari Kais. Edasi möödus jooks sama kolmiku juhtimisel, otsustavad sündmused leidsid aset peale 30 kilomeetrit. Nelja minutilises eduseisus katkestas võistluse Laumets. Oma võimalusest haaras kinni Tippi, kes viimasel 10 kilomeetril kasvatas vahe Kaisega kahele minutile ning ajaga 02:31:39 võttis oma esimese Tartu linnamaratoni kulla.

Teise koha sai Ülari Kais (+02.10) ning kolmandana lõpetas Allan Männi (+08.05).

"Ma teadsin, et ma poolmaratonis kindlasti nii kiire pole, et Eesti meistrivõistlustel midagi korda saata. Ma ei ole kuus aastat maratoni jooksnud ja mõtlesin, et teen ühe stardi. Selle otsuse ma võtsin vastu kuu aega tagasi, pikka ettevalmistust polnud," ütles Tippi.

Naiste konkurentsis võitis 42 kilomeetrise distantsi kolmandat aastat järjest Kadiliis Kuiv ajaga 2:50.54, kellele järgnesid Jana Treier (+10.52) ja Lilian Jõesaar (+12.37).

"Jooks ei olnud lihtne, alla kümne kraadi. Stardis oli vist seitse või kaheksa. See võtab lihased kangeks ja energiakulu oli suur. Oma plaanist pidin natuke tagasi andma," ütles Kuiv.

Poolmaratoni distantsil selgitati välja Eesti meistrid, meeste seas tuli meistriks Kaur Kivistik ja naiste seas Jekaterina Patjuk.

Esimesed 10 kilomeetrit jooksis koos kolmene punt, kuhu kuulusid Kaur Kivistik, Leonid Latsepov ja Juri Kovaljov. Pärast 10 kilomeetrit läks Kivistik oma teed ning finišeerus uhkes üksinduses ajaga 1:05.31. Võit Kivistikule üllatusena ei tulnud.
Hõbemedali sai Leonid Latsepov (+01.03) ning pronksmedali Juri Kovaljov (+01.12).

"Üllatus see ei olnud, oleks lootnud isegi paremat aega. Tartu rada ei ole lihtne rada, keerutab ja natuke on tervad tõusud sees," ütles Kivistik.

Naiste arvestuses oli kiireim naine poolmaratonil Jekaterina Patjuk, kes krooniti ka Eesti meistriks ajaga 1:15.50. Teisena lõpetas Kaisa Kukk (+02.14) ning kolmandana Pille Hinn (+03.15).

Kõige osavõturohkema distantsi ehk 10 kilomeetri jooksu finišijoone ületas esimesena Olavi Allase ajaga 31:31. Naistest lõpetas parimana Liina Luik, kelle aeg oli 36:39.

Linnamaratoni põhidistantside vahel toimusid kesklinnas keset maratonimelu ka lastejooksud, millest võttis esialgsetel andmetel osa 1265 jooksusõpra. Sealhulgas lõpetas 450-meetrilise TILLUjooksu 869 eelkooliealist last ning 900 meetri pikkuse minimaratoni läbis 396 kooliealist last.

Kümnendale Tartu Linnamaratoni põhidistantsidele registreerus esialgsetel andmetel 2205 inimest. Kui juurde lisada veel reedese Friday Night Runi 1006 ja lasteürituse 1265 osalejat, osales linnamaratoni üritustel kokku 4476 inimest.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: