Vastuoluline tõstja Laurel Hubbard lõpetab sportlaskarjääri

Laurel Hubbard olümpial
Laurel Hubbard olümpial Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Uus-Meremaa tõstja Laurel Hubbard tegi Tokyos olümpiamängude ajalugu, olles esimene transsooline sportlane mängude ajaloos. Tulemust naine ebaõnnestunud katsete järel kirja ei saanud ning mõni päev pärast võistlust teatas naine, et riputab tossud varna.

Intervjuus BBC-le teatas Hubbard, et peamine lõpetamise põhjus on vanus. 43-aastane sportlane leidis, et on aeg keskenduda elus teistele asjadele kui tippsport.

Hubbard sõnas, et transsooliste sportlaste võistlemine vajab põhjalikku süsteemi, mida veel pole. Samuti tänas ta Rahvusvahelist Olümpiakomiteed (ROK), kes andis naisele loa mängudel võistelda.

"ROK-il oli julgust ja moraalset vastutust näidata sporti kui midagi, mis on kõikidele inimestele mõeldud. Ma olen selle eest lõputult tänulik," ütles ta.

Samuti rääkis 43-aastane tõstja, et pigem ei sooviks ta teistele sportlik eeskuju olla. Ta on lootusrikas transsoolistele sportlastele rajatava tee üle, millega naine algust tegi.

"Ma loodan, et mind vaadates leiavad inimesed julguse näha kõiki võimalusi, mis maailmal pakkuda on. Need ei pea tingimata spordiga seotud olema. Alati on võimalusi elada elu iseendana," võttis Hubbard teema kokku.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: