Schalke võib järgmisel nädalal korrata Bundesliga negatiivset rekordit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Schalke mängijad
Schalke mängijad Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas jätkub seitsmekordse riigi meistri Schalke ajalooliselt kehv hooaeg. Laupäeval kaotati 0:3 Berliini Herthale.

Matteo Guendozi viis Hertha 36. minutil juhtima, Jhon Cordoba suurendas 52. minutil kodumeeskonna eduseisu kaheväravaliseks ning viimase naela lõi Schalke kirstu Krzysztof Piatek 80. minutil.

Schalke jätkab Bundesliga punase laternana ja on 14 vooruga suutnud koguda vaid neli punkti. Sealjuures on ohus Saksamaa kõrgliiga kõigi aegade negatiivne rekord, sest laupäevane kohtumine oli juba 30. järjestikune, mida Schalke pole suutnud võita. Kurva tabeli tipus troonib Berliini Tasmania, kes jäi hooajal 1965/66 võiduta 31 järjestikuses mängus. Schalke võib rekordit korrata juba järgmisel laupäeval, siis mängitakse koduväljakul Hoffenheimiga.

Tabeliliidriks tõusis Leipzig, kes alistas laupäeval 1:0 Stuttgarti. Ida-Saksamaa klubil on koos 31 punkti, mängu vähem pidanud Müncheni Bayernil on üks punkt vähem ja võib oma esikoha taastada pühapäeval, kui vastamisi minnakse Mainziga.