Tulises mängus neli väravat löönud Leverkusen tõusis liidriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Leverkuseni Bayer
Leverkuseni Bayer Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO SPORT

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas tõusis pühapäeval liidriks Leverkuseni Bayer, kes sai kodus 4:1 jagu Hoffenheimist.

Esikoha hõivamiseks võitu vajanud võõrustajad läksid mängu juhtima juba neljandal mänguminutil, mil skoori avas Leon Bailey. Jamaica mängumees oli täpne ka paarkümmend minutit hiljem, viies Leverkuseni vaheajale kaheväravalises eduseisus.

Teisel poolajal löödi veel kolm tabamust: esmalt oli külaliste eest täpne Christoph Baumgartner, viis minutit hiljem sai Leverkuseni eest jala valgeks Florian Wirtz. Mängu 4:1 lõppskoori vormistas esimesel üleminutil penaltist Lucas Alario.

Külalismeeskond Hoffenheim lõpetas kohtumise üheksakesi, sest kohtumise jooksul teenisid kaks kollast kaarti nii Florian Grillitsch kui ka Stefan Posch. Kahe meeskonna peale kokku said hoiatava kollase kaardi veel viis mängijat.

11 mänguga 25 punkti kogunud Leverkusen edestab teist kohta hoidvat valitsevat meistrit Müncheni Bayernit ühe punktiga, sama suur on vahe ka kolmandal tabelireal paikneva Leipzigiga. Wolfsburg jääb liidrist maha nelja ning Dortmundi Borussia kuue silmaga.

Augsburg – Schalke 2:2
Leverkuseni Bayer – Hoffenheim 4:1