Tass oli Böckleri debüütmängus meeskonna parim, kuid Saint Mary's kaotas

Matthias Tass
Matthias Tass Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Läinud ööl peeti USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeima divisjoni esimesed mängud ning võistlustules oli ka neli eestlast: Matthias Tass, Leemet Böckler, Taavi Jurkatamm ja Carlos Jürgens.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary's Gaels kaotas Crossover Classic nimelisel miniturniiril Memphis Tigersile 56:73. Kolmandat aastat Saint Mary'se ülikoolis õppiv Tass kuulus algviisikusse ning mängis 31 minutit, mille jooksul viskas meeskonna parimana 15 punkti (kahesed 6/11, vabavisked 3/5), hankis kuus lauapalli, andis kolm resultatiivset söötu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Üliõpilasliigas debüüdi teinud Böckler sekkus mängu pingilt ning veetis platsil kuus minutit, mille jooksul sai kirja kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/4) ja ühe lauapalli, kirjutab Korvpall24.ee.

Jurkatamme koduvõistkond San Francisco Dons jäi Connecticutis Uncasville'is toimuval "Bubbleville" turniiril 68:76 (30:24) alla UMass Lowell River Hawksile. Tänavu neljandat ja ühtlasi viimast ülikooliaastat alustav Jurkatamm kuulus San Francisco algrivistusse ning rassis väljakul 25 minutit, vahendab Korvpall24.ee.

Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles kaotas võõrsil Missouri Tigersile 64:91 (32:42). Kolmandat aastat Oral Robertsi ülikoolis õppiv, kuid eelmise hooaja vahele jätnud Jürgens pääses platsile kümneks mänguminutiks, mille jooksul jäi tal punktiarve avamata (kolmesed 0/1).