Heategevusliku teatejooksu registreerimise tähtaega pikendati 14. septembrini

Heategevuslik teatejooks 2019
Heategevuslik teatejooks 2019 Autor/allikas: Marko Mumm

Euroopa spordinädala avaürituse, koolinoorte heategevusliku teatejooksu osavõtjate registreerimist pikendati esmaspäeva, 14. septembrini. Korraldaja sõnul on suuremate linnade koolid praegu äraootaval seisukohal ja küsivad lisaaega, et traditsioonilisest spordiüritusest siiski osa võtta.

"Hoolimata ärevast ajast tahame anda noortele võimaluse tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning samal ajal pakkuda toetust nende noorte toetuseks, kes on liikumisvõime kaotanud. Risk nakkuse levitamiseks teatejooksul on väike, sest tegemist on vabas õhus toimuva lasteüritusega," ütles teatejooksu eestvedaja Erik Pallase ning kinnitas, et osalejate tervise kaitsmiseks järgib ürituse korraldaja nii kohalike omavalitsuste kui ka terviseameti soovitusi.

Teatejooks toimub 23. septembril hajutatult üle Eesti 28 linnas ja asulas. Ennetava abinõuna on jooksud Tallinnas ja Tartus viidud üle staadionitele, et  paremini tagada laste hajutatus.

"Seoses Tallinna linnavalitsuse otsusega ennetavalt minna üle kollasele ohutasemele, mis näeb ette eelkõige ettevaatusabinõude suurendamist haridusasutustes, viisime Tallinna teatejooksu presidendi lossi pargist üle Kadrioru staadionile, mis on piiratud ala ja kus saab tagada laste hajutatuse. Sama teeme ka Tartus," ütles Pallase.

Teatejooksu osavõtjate arv on viimastel aastatel kasvanud 12 000-ni. Tegemist on 5.–9. klasside õpilastele mõeldud tervisespordiüritusega, kus iga kool võib välja panna piiramatul arvul meeskondi. Tiimis on kaheksa liiget, iga osaleja läbib 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Võitjaid välja ei selgitata, vaid oluline on osavõtt. Joostakse teatejooksu särkides, osalemine on tasuta, registreerida saab kuni 14. septembrini kodulehel www.teatejooks.ee.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: