Karel Voolaid: me ei saa väga kergeid jalutuskäike eeldada

Eesti meeste jalgpallikoondis alustas laupäeval uut Rahvuste liiga hooaega, jäädes Tallinnas peetud avamängus Gruusiale alla 0:1. Meeskonna peatreener Karel Voolaid tunnistab, et kohati jäi tulemus mängijate individuaalsete oskuste taha.

Eesti koondis oli terve kohtumise vältel suure surve all ning initsiatiiv oli grusiinide käes, mis oli selle põhjuseks? "Ma ei ole päris nõus, see surve ei olnud nii suur surve. Meil oli esimene poolaeg raske aga teine poolaeg ma ei saa öelda, et Gruusia surve oli meie värava all. Pigem oli teine poolaeg rohkem tasakaalus. Alguses oli meil Gruusiaga raskusi," arvab Voolaid.

Kuidas saaks Eesti oma rünnakud ohtlikumaks kruvida? "Kui söödud on täpsed ja nad jõuavad kohale, siis oleme loomulikult ohtlikud, aga tänapäeva jalgpallis ei ole see päris nii lihtne, et mängime ette ja [Sergei] Zenjov läheb, lööb peale ja ongi värav. Vastastel on piisavalt kvaliteeti, et takistada meie mängijaid ja täna grusiinid tegid seda episoodiliselt väga hästi, võtsid meilt ruumi ära, aga oli momente, kus meil oli ruumi ja siis on see mängija kvaliteet [mis loeb]. Järelikult meie mängija kvaliteet ei ole praegu nii kõrge, et oleksime nii ohtlikud."

Eesti ridades debüteeris täna kolm mängijat. Kuidas peatreener eksperimentaalse koosseisuga rahule jäi? "Sattus täna nii, et oli kolm debütanti, aga minu silmis said nad üldjoontes oma ülesannetega nii hästi kui võimalik hetkel hakkama."

Kas Armeenia vastu võiks teisipäeval juba paremini minna? "Nemad said ka Põhja-Makedooniaga mängides vastu näppe. Eks neil on hammas verel ja meil ka. Ma arvan, et meie kõigi nelja vahel tulevad väga sarnaste stsenaariumitega [mängud]. Võib olla teised on meist tehnilisemad, aga peame selgroogu näitama. Me ei saa väga kergeid jalutuskäike eeldada."

Kuidas saaks Eesti enda mängu kohe alguses kiiresti käima? "Kiiresti seda hetkel teha on raske, sest mängijad persoonidena loovad sellise koosluse väljakul. Kui nad on kõrgest klassist, siis nad suudavad võtta ise initsiatiivi ja mängida kas endasugused või isegi kõrgemad mängijad üle."

"Grusiinidel oli enesekindlust väga palju. Mina treenerina soovin, et meie mängijad ka saavad [vastaseid ette võtta], aga kui võimed hetkel ei luba, siis tuleb leppida ja kõvasti pallita tööd teha. Ma arvan, et Eesti jalgpalli jaoks ei ole midagi uut, et peame sellist tüüpi vastastega kaitses rohkem vaeva nägema. Väga lühikese ajaga meie mängijaid tehnilisemaks muuta ei ole võimalik," tunnistab Voolaid.

Eesti jätkab Rahvuste liiga hooaega teisipäeval Jerevanis Armeenia vastu.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: