Eesti korvpallikogukond proovib püstitada vabavisete Guinessi rekordit

Eesti Korvpalliliit, Utilitas ja Maailmakoristuspäev teatasid esmaspäeval, et 19. septembril korrastatakse koostöös korvpallikogukonnaga üle kogu Eesti välikorvpalliväljakuid ning tehakse maailmarekord vabavisetes.

Energiakontserni Utilitase abiga viiakse Eesti korvpalli 100. sünnipäeva raames kaheksal väljakul läbi suuremad renoveerimistööd. Äsja uue kuue saanud väliväljak Tallinnas Ehitajate teel on üks neist. Haabersti linnaosa vanem Andri Hanimägi usub, et korvpallil on rohelise mõtteviisi edasikandmisel suur roll. 

"46 000 elanikuga Haaberstis on kümme korvpalliväljakut, mida me igal aastal korras hoiame. Rohelises ja keskkonnasõbralikus Tallinnas peab olema võimalik värskes õhus sportida ja korvpall on selleks suurpärane võimalus. Puhas ja korras spordiväljak on hea keskkond, mida elanikud kasutada ja hoida soovivad. Iga korvpallur teab kui oluline on visata pall korvi ja samamoodi peaks iga inimene teadma, kui oluline on visata prügi konteinerisse."

Lisaks Ehitajate tee väljakule saavad uue näo palliplatsid Kärdlas, Valgas, Keilas, Raplas, Maardus, Jõgeval ja Haapsalus.

Korvpalliväljakute korrastamisele saavad kõik korvpallisõbrad oma panuse anda. Eesti Korvpalliliit ja Maailmakoristuspäev kutsuvad üles kõiki oma kodukoha platse koristama. "Tegelikult on nii Maailmakoristus kui korvpall vägagi Eesti asjad ja on loogiline, et me Eesti korvpalli 100. sünnipäeval koostööd teeme. Korvpallikogukonna potentsiaal selles ettevõtmises on meeletu ja ma loodan, et me saame 19. septembril üheskoos midagi suurt ära teha," sõnas Maailmakoristuspäeva eestvedaja Mart Normet.

Alaliidu peasekretär Keio Kuhi lisas: "Eestis on kokku üle 900 välikorvpalliväljaku ja meil on suur rõõm, et saame üheskoos anda paljudele neist uue ilme. Tänu Maailmakoristuspäevale saab meie ettevõtmine olema veelgi suurem. Kutsun üles korvpallikogukondi kõikides regioonides koristuspäeva ja 100 000 vabaviske Guinnessi rekordi püstitamisega liituma. Iga inimene saab anda oma panuse!"

Eesti Korvpalliliit soovib kokku saada 100 võistluskeskust, kus maailmarekordit püstitama hakatakse. Eesmärk on tabada ühe päeva jooksul üle kogu Eesti vähemalt 100 000 vabaviset. Oma väliväljaku saab Guinnessi rekordi keskuseks registreerida siin.

Ülemaailmne maailmakoristuspäev toimub 19. septembril. Tänavu on koristusaktsiooni fookuses väikeprügi, eriti suitsukonid.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: