Karel Kutsar lõpetas kolmandat korda järjest Lätis esikolmikus

Karel Kutsar
Karel Kutsar Autor/allikas: Janis Pastars

Lätis Kegumsis toimus nädala aja jooksul juba kolmas järjestikune etapp motokrossi EMX Open ja EMX 250 klassidele. Kolmandat etappi järjest suutis pjedestaalile tõusta EMX Open klassis võistlev Karel Kutsar (KTM), kes oli laupäeval kolmas ning jätkab sarja kokkuvõttes liidrina.

Kvalifikatsioonis suutis Kutsar välja sõita parima ringiaja. Avasõitu alustas ta hästi kui ta võttis sisse teise koha soomlase Kim Savaste (KTM) järel. Kolmandal ringil tegi Kutsar aga sõiduvea, kukkus ja langes kuuendale kohale. Sealt hakkas ta uuesti konkurente püüdma, kuid kolm ringi hiljem kukkus ta uuesti ja sai sõitujätkata kaheksandana. Sõidu lõpuks suutis Kutsar kuuendaks tõusta, kirjutab MX Mania.

Sõidu võitis aga Kutsar lähim konkurent Savaste, kes võiduga vahe vaid nelja punkti peale vähendas. Teisena tuli finišisse lätlane Toms Macuks (KTM) ja kolmandana Miro Sihvonene (Soome, Husqvarna). Startidega eelnevatel etappidel hädas olnud Andero Lusbo (Husqvarna) ei suutnud ka laupäeval starte parandada. Avasõitu alustas ta 12. kohal, kuid hea sõiduga suutis Lusbo viiendaks tõusta.

Teist sõitu alustas kõige paremini taas Savaste. Hea stardi tegi taas ka Kutsar, kes pääses teisele kohale. Avaringidel tegi soomlane ees väga kiiret tempot ning mõne ringiga oli vahe Kutsariga juba üsna suur. Sõidu edenedes hakkas aga soomlane kiirele algusele lõivu maksma ning Kutsar tuli vaikselt lähemale. Üheksandal ringil suutiski Kutsar soomlase kinni püüda ning temast mööduda ja sõitu juhtima asuda. Väsinud soomlasest möödus seejärel kohe veel ka Macuks, võttes Kutsari lähimalt konkurendilt punkte ära. Kutsar liidrikohta enam käest ei andnudki ning ta võitis sõidu Macuksi ja Savaste ees.

Lusbo tegi teises stardis sarnase alguse esimesege ja taas pidi ta konkurente püüdma hakkama teisest kümnest. Paraku tuli Lusbol sõidu jooksul sisse mitu kukkumist, üks veel eelviimasel ringil ja nii pidi ta leppima alles 14. kohaga.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 45 punktiga Kim Savaste, teise koha sai 44 punktiga Toms Macuks ja kolmanda koha 40 punktiga Karel Kutsar. Andero Lusbo teenis 23 punktiga kaheksanda koha.

Kolme etapi järel on sarja liider 131 punktiga Kutsar. Teisel kohal on 122 punktiga Savaste ja kolmandal kohal 101 punktiga Sihvonen. Palju punkte ära andnud Lusbo asub 93 punktiga kuuendal kohal.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: