Leokite dünastias on pead tõstmas neljas põlvkond motosportlasi

Viiekuulise pausi järel jätkuvad nädalavahetusel Lätis toimuva etapiga motokrossi maailmameistrivõistlused. Karjääri 500. võistlussõiduks MM-sarjas valmistub Tanel Leok.

Märtsis alustas Tanel Leok 20. järjestikkust hooaega motokrossi maailmameistrivõistlustel. Pärast kahte etappi tuli MM-karusellis peale koroonapaus, mais käis Leok põlveoperatsioonil ja juulis hakkas koduste startidega taas vormi koguma, kuid palju energiat on ta kulutanud ka kahe poja juhendamisele, kes kihutavad noorte konkurentsis.

"Ma olen väga rahul, kuidas poisid praegu on arenenud ja eks võib-olla minu see ettevalmistus on läinud ka sinna, et poisse rohkem ette valmistada ja raja peal siis pidevalt edasi-tagasi joosta. See väsitab rohkem kui see sõitmine," selgitab Tanel Leok.

Tanel Leoki vanem poeg, detsembris 13-aastaseks saav Sebastian Leok keerab gaasi 85-kuubikuliste konkurentsis ja on kolme etapi järel Eesti meistrivõistlustel 33 poisi seas viies.

Taneli keskmine poeg, 10-aastane Travis Leok, on 65-kuubikuliste soolotsiklite konkurentsis üldarvestuses hetkel teisel kohal. Poegadele nõuab Tanel hetkel eelkõige korrektset sõitmist, mitte loperdavat ja kiiret kihutamist.

"Võibolla see korrektne sõitmine toob kiiruses miinussekundit, et sa sõidadki aeglasemalt, aga lõppkokkuvõttes kunagi tulevikus, sa pead vaatama kolme kuni viie aasta peale, toob see tulemuse. Kui see korrektne sõidustiil, asendid ja kõik on paigas, siis on poole lihtsam kiiremaks minna."

Karmil alal vett ja vilet näinud Leok ütleb, et tähtis on kannatlikkus. Poegadele ta profisportlase karjääri peale ei suru vaid ütleb, et toetab neid kuni poistel endil suurt tahet ja isu jagub.

Kümnene Travis Leok võistleb ühes masinklassis isa varasema rivaali Aigar Leoki poja Lucasega. Oktoobris üheksaseks saav Lucas on 65-kuubikuliste konkurentsis üldarvestuses Eesti meistrivõistlustel 34 poisi seas hetkel neljandal kohal.

"Äge on vaadata, kuidas kõik see asi algab uuesti, et mis töö ja vaev ja vili. Mina olen kõigest praegusel hetkel mehaanik-treener, kes suudab anda nii palju kui ma tean ja oskan, kuid äge on vaadata seda progressi, mis ta teeb," tõdeb Aigar Leok.

Et Lucas tahab alaga hirmsasti tegeleda, siis otsustas Aigar Leok alustada sügisel kolm aastat kestvaid bakalaureuseõpinguid Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas.

"Poisi pärast isegi lähen septembrist ülikooli ja täpselt samamoodi sporti õppima, et oma poisi peal proovida ja rakendada neid asju ja kindlasti mööda külge midagi maha ei jookse."

Nii kasvab tasapisi motokrossis Leokite neljas põlvkond ja eks aeg näitab, kui kõrgeid pöördeid noored Leokid tulevikus võtavad.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: