Agent Tunjovi Itaalia kõrgliiga debüüdist: seda ei oodanud keegi – ka Georgi ise mitte ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Jalgpalli Liit

18-aastane Georgi Tunjov on kolmas Eesti jalgpallur, kes pääsenud väljakule vähemalt ühes Euroopa viiest tippliigast. Eile õhtul tuli ta platsile Itaalia kõrgliigas ehk Serie A-s.

Tunjovi koduklubi SPAL kohtus võõrsil ühe Itaalia kuulsama klubi AS Romaga. Selles mängus vahetati Eesti noortekoondise poolkaitsja sisse 72. minutil, kui SPAL oli 1:2 kaotusseisus. Roma võitis kohtumise lõpuks 3:1.

Georgi Tunjovi agent Dmitri Vinokurov eilset kohtumist algusest peale ei jälginud. Kui Tunjovi aga vahetuseks valmis panema hakati, andis staadionil viibinud Itaalia kolleeg agendile telefonitsi teada, et noormees saab oma võimaluse. Seejärel asus ka Vinokurov Tunjovile kaasa elama. Vikerraadio helistas Dmitri Vinokurovile ning uuris tema muljeid eilsest õhtust.

"Georgi eilne väljakule pääsemine on paljuski seotud sellega, et SPAL-i meeskonnas oli mitmetel mängijatel kollaste kaartide tõttu mängukeeld. Georgi oli esindusmeeskonna mängudeks varasemalt juba mitu korda üles antud. Eile pääses ta ka platsile. Mina, ausalt öeldes, ise seda ei oodanud. Seda ei oodanud keegi – ka Georgi ise mitte. Kuid mõned päevad enne kohtumist rääkisin temaga. Ütlesin talle, et kui ta kuulub esindusmeeskonda ja meeskonnaga koos Serie A mänguks ja Itaalia karikavõistlusteks valmistub, siis temaga järelikult arvestatakse. Kas Georgi väljakule pääseb või mitte – see on juba treeneri otsus. Kuid Georgil tuleb olla valmis."

"Arvan, et Georgi oli valmis. Treener sai sellest aru ja andis Georgile võimaluse. Tegemist polnud kohtumisega, kus üks meeskond oli 4:0 ees ja asjad olid juba selged. Seis oli 2:1 AS Roma kasuks. Teoreetiliselt oli veel kõik SPAL-i jaoks võimalik. SPAL omas viiki mängimiseks võimalust. See et Georgile taolises olukorras mänguaega anti teeb rõõmu. Ma usun, et tal läks hästi. Ta ei teinud selliseid vigu, mis on tüüpilised noortele mängijatele, debütantidele. Kaotas küll mõningaid kahevõitlusi, kuid nende olukordade pärast ei kaotanud meeskond mängu. Ma usun, et Georgi esitus väärib hinnet "neli.""

Georgi Tunjov kuulub Eesti alla 19-aastaste noormeeste koondisse. Narva Transi kasvandik siirdus Itaaliasse 2018. aasta kevadel, liitudes SPAL-iga. See Itaalia mõistes mitte kõige suurem klubi tegutseb Põhja-Itaalias, 132 000 elanikuga Ferrara linnas.

Itaaliasse kolimise järel mängis Tunjov SPAL-i eest lühikest aega kuni 18-aastaste liigas. Seejärel liikus ta edasi Primavera-tasemele. Just selles noorteliigas arendavad ka Itaalia tippklubid endale esindusmeeskonna tarvis uusi mängijaid. Primaverasse kuuluvad noored jalgpallurid kolmest erinevast aastakäigust.

Hooaeg 2018/2019 oli Tunjovi jaoks Itaalias esimene täispikk. Vigastuse tõttu see kõige paremini ei kulgenud, kuid agent rõhutab, et Eesti noormängijasse suhtuti ikkagi väga hästi ja tõsiselt. Tänavusel sügisel on Tunjovi kaasatud ka esindusmeeskonna tegemistesse.

"Georgi peamine pluss jalgpallurina on tema mõtlemine. Panin seda tähele juba siis, kui ta hakkas Narva Transi eest Eesti meistrivõistlustel platsil käima. Märkasin, et kuigi ta polnud füüsiliselt absoluutselt valmis, olid tema mõtlemine, mõtlemise kiirus ja ka tehnilised oskused sellised, mille abil tulevikus heaks mängijaks saada," kommenteeris Vinokurov.

"Itaalias on juurde tulnud ka taktikalisi teadmisi. Samuti füüsilist suutlikkust. Seda on Itaalia treenerid Georgile kaasa andnud. Kui Itaaliasse saabusime, oli ta 182 sentimeetrit pikk ja kaalus 63 kilogrammil. Praegu on ta 186 sentimeetrit pikk ning kaalub 80 kilogrammi. Ta on füüsiliselt läbi teinud suure arengu."

SPAL-i meeskond on praegu Serie A-s viimane. Dmitri Vinokurov ei näe selles praegu Georgi Tunjovi perspektiivist võetuna suurt probleemi. Hooaeg on alles poole peal. Olukord on klubi jaoks küll raske, kuid mitte katastroofi meenutav.

"SPAL-i meeskonna viimane koht Serie A-s ei ole Georgi jaoks probleem. Sellises meeskonnas on tal platsile pääsemiseks isegi suuremad võimalused. Kui SPAL kuuluks tabeli keskosasse, oleks meeskond ilmselt tugevam ja tema šansid väiksemad," selgitas Tunjovi agent.

"Loodan, et Georgi pääseb veel esindusmeeskonna eest väljakule. Ja mängib endiselt ka Primavera meeskonna eest. SPAL-i Primavera esindusel läheb hästi – praegu ollakse oma liigas kolmandal kohal. Ma usun, et Georgi peaks Primavera meeskonna eest mängupraktikat saama. Primaveras täismänge pidada on tähtsam kui pääseda esindusmeeskonna eest 5-10 minutiks platsile."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: