Kiibus: miks mina ei võiks neljaseid hüppeid ära õppida? See on tehtav!

Iluuisutamises tulid üksiksõidus esmakordselt Eesti meistriks Eva-Lotta Kiibus ja Aleksandr Selevko.

Üksiksõidus võideti kuldmedalid Eesti meistrivõistluste rekordeid märkivate punktisummadega. Naiste seas oli nii lühi- kui vabakavas parim 16-aastane Eva-Lotta Kiibus, kes tuli esmakordselt Eesti meistriks. Kahe kavaga kogus ta Tondiraba jääl 183,72 punkti.

"Ma võin öelda, et ma olen ikka väga rahul, sest ma tõesti andsin endast maksimumi," rääkis ERR-ile Kiibus. "Ma tõesti panin endast kõik välja, ei hoidnud midagi tagasi, sest tahtmine oli nii suur. Ma hindan seda võitu väga."

Treener Anna Levandi jäi oma õpilase esitusega samuti väga rahule, sest Kiibus suutis kiirelt välja ronida vigastusest. Pärast hooaja alguse häid starte Saksamaal ja Soomes, millega kindlustas ta endale EM-pääsme, ei saanud Kiibus kuu aega hüppeid sooritada. Pühapäeval näitas ta aga publikule kuut kolmekordset hüpet.

"Absoluutselt olen rahul," kinnitas Levandi. "Arvestades seda olukorda, et kuu aega ta ei saanud ta üldse hüpata, me hüppame viimased kaks nädalat. Ei olnud kõik kerge ja hea ja suurepärane. Ta võttis ennast maksimaalselt kokku, keskendus ainult oma tegevusele, ei näinud ega kuulnud, mis ümberringi toimub. See mulle meeldis väga."

Hooaja alguses ka Rahvusvahelise Uisuliidu jooksvat edetabelit juhtinud Kiibust ei hirmuta, et konkurendid Venemaal on tänavu aina maailmarekordeid püstitanud ja sooritavad lausa neljakordseid hüppeid, sest ta soovib samuti aina areneda.

"Hirmuäratav ta ei ole, mulle meeldib, et tase tõuseb ja mulle meeldib, et Eesti tase tõuseb ka," sõnas Kiibus. "Miks mitte? Miks ma ei võiks neljaseid ära õppida? Ma arvan, et see on täiesti tehtav."

Enne 22. jaanuaril Austrias algavaid Euroopa meistrivõistlusi stardib Kiibus kaks nädalat varem veel ka Lausanne'is noorte taliolümpiamängudel.
Ta edestas 12 punktiga sel hooajal suure hüppe teinud Niina Petrõkinat, kes sai kahe kava eest 171,58 punkti ja esmakordselt hõbeda. 15-aastane uisutaja on treener Svetlana Varnavskaja juures harjutanud juba teisest eluaastast alates. Ta õpib Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis ja veedab saraselt Kiibusele pikki päevi nii koolipingis kui jäähallis.

"Kõige raskem päev praegu on esmaspäev, sest mul on enne kool," selgitas Petrõkina. "Kui on koolis paus, siis ma lähen trenni, tulen tagasi kooli, pärast kooli lähen jälle trenni ja seal tuleb mul kuskil kuus tundi. Teisipäev ja kolmapäev meil on juba kell 6.45 trenn ja raske on üles tõusta."

Kolmanda koha sai alles 13-aastane Amalja Zelenjak, kes on samuti Levandi õpilane. Meeste konkurentsis tuli esmakordselt Eesti meistriks 18-aastane Aleksandr Selevko. Vabakavas täna ka neljakordset hüpet näidanud Selevko edestas lausa 32 punktiga oma nooremat venda Mihhail Selevkot ja 37 punktiga lühikava võitnud, aga lõpuks pronksiga leppima pidanud Daniel-Albert Nauritsat. Karjääri teiseks EM-iks valmistuv võitja kogus 226,52 punkti. Üldise edasimineku on toonud tugev töö.

"Õppisin selgeks uue elemendi - neljakordse tulupi," rääkis Selevko ERR-ile. "Olen edasi arendanud elemente, mida varem tegin. Kolmekordne axel on palju parem ja püüan koregraafias endast kõik välja panna. Kavad on muutunud raskemaks."

Medalikolmikule järgnenud 14-aastane Arlet Levandi sai karastuse noorte taliolümpiamängudeks, mis algavad Lausanne'is 9. jaanuaril ja kuhu tänase seisuga viib EOK üheksal alal võistelma 26 Eesti sportlast.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: