Treenerit vahetanud Lehis loodab Tallinna Mõõgaks enesekindluse leida

Eesti epeenaised harjutavad uuel nädalal Kiievis Ukraina koondisega. 25. oktoobril kinnitatakse lõplikult Tallinna maailma karika etapil vehklema hakkava naiskonna koosseis. Kindlalt on tiimis sees Katrina Lehis, keda sügisest juhendab Nikolai Novosjolov.

10. septembril alustasid nad ametlikult koostööd ning esimese kuu jooksul on rõhk olnud Lehise üldfüüsilise ja erialase füüsilise vormi tõstmisel.

"Trennid on üpris erinevad kui enne olid," lausus Lehis ERR-ile. "Üldfüüsilise osakaal on väga palju tõusnud. Teeme natukene raskustega ja väga palju ilma raskusteta, et kõigepealt need asjad selgeks saada - on huvitav."

Hommikul tehti musta tööd neli tundi ja õhtul lihviti veel vastastega vehklemist - sobivate koormuste otsing tervikuna aga jätkub, sest koostöö on alles algfaasis. Uue hooaja sissejuhatavatel satelliitturniiridel oli Katrina Stockholmis teine, Turus üheksas ja Splitis 75.

"Stockholmiga iseenesest võib rahule jääda, sest teine koht oli päris hea, aga ülejäänud kaks - ma kuidagi tegelen veel iseendaga. Ma ei ole leidnud veel seda enesekindlust, aga loodan et Tallinna Mõõgaks olen selles osas ka tugev."

Nikolai Novosjolov: "Kui üldine vormitase tõuseb, siis ma arvan, et tal endal on tunduvalt kergem vastastega võidelda. Antud hetkel töötame kompleksharjutustega. Nii üldfüüsilistega kui vehklemisega. Ma olen kindel, et kui need asjad hakkavad omavahel ideaalselt tööle, siis tõuseb ka vaimne pool."

Uut lähenemist ja motivatsiooni otsides suured muudatused ette võtnud 24-aastane Katrina Lehis ütleb, et vehklemises püütakse eelkõige leida viisi, kuidas head asjad veel paremaks teha ja puuduseid tugevdada.

"Kui inimesel on tugevad küljed ja vastased teavad neid, siis see ei tähenda seda, et tuleb otsida uusi tugevaid külgi," lausus Novosjolov. "Proovime neid natuke varjata."

Suvisest käevigastusest taastuv Novosjolov võistluskaruselliga ise veel hetkel ei liitu ning Katrinaga trennis võidu peale ei vehkle.

Lehis: "Sparringut me veel omavahel teinud pole. Ta annab mulle tundi küll, olen temaga vaid ühe korra vehelenud. Ta on kogenud ja tal on väga palju teadmisi ja ma loodan, et suudan need vastu võtta."

Treener Novosjolov ütleb, et tõusud ja mõõnad on vehklemisse sisse kirjutatud ning Katrina teekonnal Tokyo olümpiale on kõige olulisemaks sisemise rahu leidmine ja selle hoidmine.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: