Kuremaal lõppes rahvusvaheline kabeturniir

Kabe
Kabe Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kuremaa lossis lõppes kümnendat korda toimunud rahvusvaheline kabeturniir "Jõgeva 2019", mis oli ühtlasi ka 64-ruuduse kabe MK-võistluse etapp. Esmakordselt võitis turniiri Venemaa esindaja Dmitri Melnikov.

Tänavusel turniiril osales 28 kabetajat kaheksast riigist ning turniiri kõrgest tasemest andis tunnistust viie suurmeistri osalemine. Pinevust jätkus viimase vooruni, mil esikoha poole vaatas kõige enam Valgevene suurmeister Andrei Valyuk. Paraku ei suutnud ta võidulisa teenida ja 12 punktiga jäid esikohta jagama rahvusvaheline meister Dmitri Melnikov Sankt-Peterburgist ja leedulane Andrius Kybartas. Mõlemad kogusid 12 punkti, kuid koefitsientide süsteem andis esikoha venelasele.

"Olen väga rõõmus, et mul õnnestus see tugev turniir võita," ütles kolmandat korda Jõgeval mänginud Melnikov. "Võin ennast lugeda professionaalseks kabetajaks, olen selle alaga tegelenud 14 aastat. Kuremaal toimunud turniirist jäid ainult suurepärased muljed. Kõige enam hindan siinset puhast õhku ja vaikust," sõnas Melnikov.

Kabeturniir "Jõgeva 2019" MK-etapp tulemused:

  1. Dmitri Melnikov (Venemaa) 12
  2. Andrius Kybartas (Leedu) 12
  3. Andrei Valyuk (Valgevene) 11
  4. Arunas Norvaishas (Leedu) 10
  5. Anton Smirnov (Venemaa) 10
  6. Arno Uutma (Eesti) 10
  7. Edijs Novickis (Malta) 10
  8. Ion Dosca (Moldova) 10

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: