Mattias Tass USA ülikooli aastast: olen arenenud kõigis mänguelementides

Foto: ERR

Eesti kuni 20-aastaste meeste korvpallikoondis alustab reedel Portugalis Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri. Koondise üheks liidriks on oma esimese Ameerika ülikooli aasta lõpetanud Mattias Tass.

Aivar Kuusmaa juhendatava U-20 koondise vastased turniiril on Rootsi, Kosovo, Holland, Gruusia ja Armeenia. Oma esimese USA-aasta Saint Marys'e ülikoolis lõpetanud 208 sentimeetri pikkune koondise keskmängija Mattias Tass on aastaga igati rahul, tahab kindlasti samas sügisel jätkata ja ütleb, et USA aasta on teda tublisti muutnud.

"Võib öelda, et tekkinud on suur erinevus nii füüsiliselt, mentaalselt kui ka muudmoodi. Olen arenenud kõigis mänguelementides. Selle mehega, kes aasta aega tagasi USA-sse läks on suur erinevus," rääkis Tass intervjuus ERR-ile.

Suurimaks erinevuseks võrreldes Eestiga toob Tass välja jõusaali osakaalu. "Seal rõhutakse jõusaalile neli-viis korda nädalas. Eestis minu maksimaalne oli kolme kanti," jätkas Tass, kes lisas, et ka pallitreeningud on USA-s intensiivsemad ja pikemad. "Eestis võis kõige pikem trenn olla kaks tundi järjest, USA-s võisid olla ka päevad, mil veedad pallisaalis viis-kuus tundi."

Tass tunnistab, et kõige raskem oli suvel USA-sse jõudmine ja seal uue keskkonnaga kohanemine. "Ma ei ole kunagi sellises keskkonnas korvpalli mänginud. Esimesed paar nädalat, võib-olla isegi kuu olid raskemad. See oli mulle kasulik tulevikuks, et sellistes olukordades hakkama saada," lisas Tass.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: