EM-valikturniir: prantslased tagusid neli, inglased viis väravat ({{commentsTotal}})

Prantsusmaa jalgpallikoondis
Prantsusmaa jalgpallikoondis Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Valitsev jalgpalli maailmameister Prantsusmaa teenis esmaspäeval EM-valikturniiri teise võidu, kui alistas kodus Islandi 4:0.

Samuel Umtiti viis prantslased 12. minutil juhtima. Ülejäänud tabamused sündisid teisel poolajal: 68. minutil oli täpne Olivier Giroud, 78. minutil Kylian Mbappe ja 84. minutil Antoine Griezmann.

Teistes H-alagrupi kohtumistes oli Türgi parem Moldovast 4:0 ja Albaania alistas võõrsil Andorra 3:0.

Kahe vooru järel on Prantsusmaal ja Türgil kuus, Albaanial ja Islandil kolm ning Andorral ja Moldoval null punkti.

A-grupis jõudis teise võiduni Inglismaa koondis, kes oli võõrsil üle Montenegrost 5:1 (30. Michael Keane, 49., 59. Ross Barkley, 71. Harry Kane, 81. Raheem Sterling - 17. Marko Vesovic).

Kosovo ja Bulgaaria tegid samas grupis 1:1 viigi.

Inglismaal on nüüd kahest mängust kuus, Bulgaarial kahest kaks, Kosovol ühest üks, Montenegrol kahest üks ja Tšehhil ühest null punkti.

B-grupis piirdus Portugal kodus Serbia vastu 1:1 viigiga. Dušan Tadic viis külalised seitsmendal minutil juhtima ja Danilo Pereira viigistas kolm minutit enne avapoolaja lõppu.

Teises kohtumises oli Ukraina alles tänu Gerson Rodriguesi omaväravale kolmandal üleminutil võõrsil 2:1 parem Luksemburgist.

Ukrainal on kirjas neli, Luksemburgil kolm ja Portugalil kaks punkti. Kõik nad on pidanud kaks kohtumist. Serbial on ühest üks ja Leedul ühest null punkti.