Talihärm: katastroof, ma ei ole teatesõidus kunagi nii halvasti lasknud

Foto: ERR

Laskesuusatamise MK-etapil Oberhofis sai Eesti teatenaiskond 17. koha. Esikoha sai Venemaa, kes võidutses teatesõidus viimati seitse aastat tagasi.

"Ma arvan, et täitsa hästi läks," rääkis ilusa avavahetuse sõitnud Tuuli Tomingas ERR-ile. "Ma pole ise eriti rahul, arvestades, kui palju mul püstitiirus varupadruneid võtta tuli. Viimasel ringil tundsin, et jalg pole ka enam see, mis ta võiks olla." Kuidas need möödalasud tulid? "Lamades olin juba mõtetega rajal, aga püstitiirus - olid suhtelised keerulised tuuleolud, ilmselt sinna taha jäi."

Eesti jaoks lõppes kõrges konkurentsis sõitmine kolmandas lasketiirus, kui Johanna Talihärm pidi minema kolmele trahviringile. "Ma arvan, et lasud ei olnud õiges kohas ja ma ei teadnud kus nad olid," rääkis Talihärm. "Tegin parandusi, aga tõenäoliselt vales suunas. Tuul oli täiesti teistsugune kui pealelaskmisel. Ma pingutasin [teisel ringil] küll, aga üksi on keerulisem sõita kui grupis. Püstitiirus üritasin päästa, mis päästa annab, aga väga midagi ei olnud. Kahju, et ei suutnud lamadestiiru normaalselt ära lasta. See oli katastroof, ma ei ole vist mitte kunagi teates nii halvasti lasknud."

"Ei oska öelda, kas täna oleks lasketiirus paremini saanud," ütles kolmandat vahetust sõitnud ja ühe trahviringi läbima pidanud Grete Gaim. "Miski oli väga-väga mööda. Pealelaskmine oli tegelikult samasuguse tuulega, ma ei ole veel treeneriga rääkinud, kuhu need lasud läksid. Toru liikus ikkagi väga palju ja ei olnud täna sellist tunnet."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: