Regina Oja jälitussõidu eel: loodan lasketiirus rahu säilitada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Laskesuusatamise MK-etapil Pokljukas astub ainsa eestlasena pühapäevastes jälitussõitudes võistlustulle Regina Oja, kelle sõnul saab hea tulemuse puhul ennekõike määravaks hea sooritus lasketiirus.

"Lõpp oligi selline, et eks ma andsin endast kõik – seal polnud enam midagi tagasi hoida. See rada on ka suuresti selline, et seal viimase vaheajapunkti kandis on see finiš ja kuna ta on nii palju allamäge, siis seal lõpus laskumise peal ei jõua sa suurt midagi enam ära teha ja ega ma arvestasingi nii," kommenteeris Oja laupäevase sprindi head lõppu.

"Selles suhtes tuleb säilitada rahu ja keskenduda enda tegevusele. Need tiirud on ennekõike tähtsad ja ma olen nende viimaste võistlustega eriti aru saanud, kui suure kaaluga need trahvid on – kas siis see trahviminut või trahviring. Seda ma ei tee rajal mitte mingit moodi tagasi. Tuleb lihtsalt säilitada rahu ja need lasud lõpuni teha. Ka see viies lask on sama tähtis kui esimene," rõhus Oja jälitussõidu eel täpse laskmise olulisusele.

"Kes eile siin sprindis lasid võib-olla rohkem ja sattusid sinna minu kanti, see sõiduvahe on ikkagi suhteliselt suur. Kui ma nendega stardist koos minema lähen, siis ma pean endale ikkagi aru andma, et kui meil on sõidukiiruste vahe, siis see järel punnimine võtab päris suure tüki küljest ära. Eks ma pean selles suhtes jälgima olukorda, sest see on ikkagi pikk võistlus," vastas Oja küsimusele, kas MK-etapi jälitussõit on ka mingil moel erinev.

"Sõiduajad on tõesti väga väga ühtlased. Kohtade mõttes see üks trahviring tõstaks mind tulemuste suhtes ikkagi suhteliselt palju. Heal päeval võib siin ükskõik kes võita," kommenteeris eestlanna sprindis nähtud ühtlaseid sõiduaegu.

"Need tiirud on niivõrd tähtsad ja see võistlus ei ole enne viimast tiiru otsustatud. Loomulikult annab palju teha ka sõidu ja ma ei tohi seal väga midagi ära anda, aga ma loodan, et ma suudan ennekõike tiirudes rahu säilitada," avaldas Oja lootust teha pühapäevases jälitussõidus hea tulemus just lasketiirus.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: