Zahkna: võistlusi on ka kordades hullemates tingimustes toimunud

Laskesuusatamise MK-sarja hooaja esimesel etapil Pokljukas lükati meeste 20 tavadistantsivõistlus udu tõttu neljapäevale. Eesti aja järgi peaks see toimuma algusega kell 11.15. Otseülekanne ETV2-s ja ERR-i spordiportaalis algab kell 11.

"Ütleks nii, et on toimunud võistlusi ka kordades hullemates tingimustes. Täna sajab mõõdukalt, hästi kergelt sellist vihmalaadset, aga ma arvan, et sportlastele on pigem natuke pettumus. Näiteks Oberhofi etapp on selline, kus igasugust sodi sajab taevast alla ja võistlus toimub, siis on küsimärk, et läbimärjad sportlased seal kihutavad. Aga täna justkui oleks võinud võistelda," ütles Zahkna ERR-ile.

Küsimusele, kas tema on edasilükkamise otsuses pettunud, vastas Zahkna: "Ikka, jaa. Eks ta ikka närvi kulutab ja energiaressurssi võtab, ikkagi vahetu ettevalmistus. Usun, et kõik 110 meest olid valmis startima."

Kui hästi pealelaskmisel märgid näha olid? "Saab ära teha, täitsa inimesest oleneb ja varustusest ka. Suurematel riikidel on eesmised ja tagumised sihikud reguleeritavad, saab kirpu suuremaks. Telepilt näitab parema pildi kui reaalsuses, tegelikult kirpu jõuab valgust üsna vähe ja raske on näha, aga minu jaoks oli täpselt piiri peal, suutsin veel ära lasta," rääkis Zahkna. "Aga lihtsalt ei olnud seda starti. On olnud nii palju hullemaid ja nii palju ebavõrdsemaid tingimusi! Arvan, et kõik lähevad natuke pea norus minema. Väga vähesed ilmselt rõõmustavad. Aga täna, mis mängis kaardid selle poole, et ei toimuks, on see, et tuult ei ole – see pilv, mis siin on, seisab siin väga kaua."

Kui palju see segab, et võistlus on nüüd hoopis hommikul? "Ma ei tea, paljud sportlased on selle välja uurinud, kuidas neile paremini sobib. Minul on hommikune natuke kehvem kui lõuna või õhtu," tõdes Zahkna. "Suudan täitsa jalad seinal hommikul olla, et hotellis aega veeta."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: