Fosti: lõpus püüdsin jalgu kõhu alt rohkem välja võtta

Foto: ERR

Berliinis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel pälvis maratonijooksja Roman Fosti 17. koha oma hooaja parima tulemusega 2:17.57.

"Igal maratonil on omad raskemad ja kergemad momendid," ütles Fosti võistlusjärgses intervjuus ERR-ile. "Hea emotsioon on, et sai jällegi oma isikliku rekordi juurde joostud. Läksin väga hea enesetundega rajale. Seitsmendal kilomeetril mõtlesin, et kui ma tahan seda eesmärki, mille nimel ma siia tulin, siis tuleb ka läheneda järgmistele gruppidele. Maraton algab alles teisel distantsi poolel. Minu probleemiks on minu jalad, mis on natukene puisemad, kui teistel jooksjatel. Selle nimel ma olen töötanud ja siin on veel arenguruumi ja võib proovida veel edasi küll."

Maratoni kiiremini alustanud Fostist möödus rajal teine eestlane Tiidrek Nurme, kes lõpetas võistluse 9. kohal. "Mul oli hea meel, et ta ellu ärkas," jätkas Fosti. "Ega me üksteisega ei konkureeri, me konkureerime kõigi teiste jooksjatega ja isikliku rekordi nimel. Ta tuli tagant hea hooga. Minu jaoks oli see hetk natukene raskem. Väga tubli jooks temalt."

Fosti sõnul mõtles ta peale 35. kilomeetrit, et kõik tuleb endast rajale jätta ja välja anda. "Püüdsin oma jalad kõhu alt rohkem välja võtta ja kohti parandada, kuigi kinnituskohad olid suhteliselt kanged. Lõpuga sain palju tuttavaid jooksjaid ära võtta, mille üle on mul hea meel," ütles Fosti. "Jään jooksuga rahule. Ma arvan, et pakkusime head emotsiooni televaatajatele ja raja ääres olnud eestlastele. Teema ka tulevikus sporti ikka edasi."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: