Nurme: see tulemus on minu jaoks ime, minu unistuste kordaminek

Foto: ERR

Berliinis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel pälvis maratonijooksja Tiidrek Nurme 9. koha Eesti läbi aegade teise tulemusega. Püüdmatuks jäi veel Pavel Loskutov, kes võitis toona EM-il hõbemedali. Aeg 2:15.16 on ka Nurme uus isiklik rekord.

"Ma ütlen esiteks, et maraton on väga detailne ala. Neid asju, millega peab arvetsama on nii palju erinevaid. See, et ma täna nii jooksin, see on minu jaoks ime ja minu unistuste kordaminek," ütles Nurme võistlusjärgses intervjuus ERR-ile. "Esikümnesse tulek, kõigi aegade teine tulemus palavas ilmas, kõik klappis. Nii nagu treener ütles, siis sellise tempoga ma välja läksin. Minu tugevus ei ole praegu mitte mina ise ja minu keha, vaid minu meeskond. Tänu nendele meestele olen ma kõike seda suutnud saavutada. Eriti suur tänu treener Harrile, kes on Eestis. Ma ei ole parim maratonikuju, aga oles üheksas Eruoopas, siis midagi ei ole öelda, see on üks päev, mida ma mäletan surmani."

Numre sõnul on tänavu eelkõige ettevalmistus hästi läinud ja tal on olemas varasemad kogemused. "See on mu seitsmes maraton," jätkas Nurme. "Raske oli alguses aeglaselt joosta ja see tegi närviliseks, aga siiski just kannatlikus ja tarkus arvestada oma võimetega tagas edu. Terve hulk mehi, kellel isiklik on kiirem kui mul, lõpetasid mu selja taga. See näitabki, kes suudab oma parima tarkusega parima tulemuse saavutada. Siin ei ole tegu ainult minu tarkusega, vaid see on meeskonnatöö. Nad on mulle selgeks teinud, kuidas on hea joosta."

Nurmet innustas kiiremini jooksma koht esikümnes. "Mõtlesin, et kui nüüd vajutada, siis viimasel kahel kilomeetril olen maksimumi endast välja võtnud. See oli ideaalne jooks minu jaoks, sest unistasin kohast esikümnes."

Nurme usub, et see oli vaid üks samm edasi ja praegu ei ole ta kaugeltki maratoni tippvormis. "Ma olen kaks aastat teinud maratoni. Hetkel on plaan jätkata 2021. aasta MM-ini. Siis võiks kindlasti parematest aegadest rääkida. Tänase üle olen õnnelik ja tänulik, kuna selliseid päevi tuleb harva ette."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: