Lemberg Luikedest: et nad on anatoomiliselt sarnased, on seda ka probleemid

Foto: ERR

Kergejõustikutreener Harry Lemberg rääkis ERR-ile antud intervjuus, miks ei näinud Berliini EM-il stardis Eesti naismaratoonareid.

Leila, Lily ja Liina Luik ning Jekaterina Patjuk oleks taseme poolest võinud EM-il võistelda. Kui üldistada, siis Euroopa meistrivõistlused Berliinis olid nende kõigi jaoks esialgu plaanis? "Kindlasti, eelmise aasta sügisel oli see mõte meil kõigil, aga riburadapidi hakkasid tekkima probleemid," selgitas Lemberg ERR-ile. "Saime lõpuks aru, et ei ole mõtet kerge vigastuse foonil hakata tegema ettevalmistust, mis midagi head ei too."

Mis vigastused kolmikõdesid kimbutanud on? "Nagu jooksjatel on, tugiliikumisaparaadi probleemid," tõdes Lemberg. "Kuna nad on anatoomiliselt suhteliselt ühesugused, on laias laastus ühesugused ka probleemid. Kui joosta Eestis ja keskenduda järvejooksudele või tavalistele maanteejooksudele, siis neid hädasid ei ole, aga kui tahad pakkuda konkurentsi Euroopa parimatele jooksjatele, peab su tulemus olema 2:30-2:35. See eeldab väga tugevaid treeninguid. Võib-olla organism, eriti tugiliikumisaparaat, pole alati valmis, et neid koormusi taluda."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: