Rootsi alistas Venemaa, Läti pääses play-off'i ({{commentsTotal}})

{{1526362080000 | amCalendar}}
Rootsi jäähokikoondis
Rootsi jäähokikoondis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rootsi jäähokikoondis teenis Taanis peetava MM-turniiri alagrupifaasi viimases voorus 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) ja jätkab ainsana kaotuseta.

Venelased said kiire algedu, kui Kirill Kaprizov viis nad juba kolmandal minutil juhtima. Teisel perioodil pööras mängu käiku rootslane Mika Zibanejad, kes viskas kõigepealt viigivärava ja andis siis Rickard Rakelli tabamusele resultatiivse söödu. Viimase litri toimetas juba venelaste tühja puuri Mattias Ekholm.

Lõplik tabeliseis A-grupis: 1. Rootsi 20 punkti, 2. Venemaa 16, 3. Tšehhi 15, 4. Šveits 12, 5. Slovakkia 11, 6. Prantsusmaa 6, 7. Austria 4, 8. Valgevene 0.

B-grupi viimases mängus oli Läti 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) üle võõrustaja Taanist ja kindlustas nii koha kaheksa hulgas. Mängu ainsa värava viskas avakolmandikul Andris Dzerins.

Lõplik tabeliseis B-grupis: 1. Soome 16, 2. USA 16, 3. Kanada 15, 4. Läti 13, 5. Taani 11, 6. Saksamaa 7, 7. Norra 6, 8. Lõuna-Korea 0.

Veerandfinaalide paarid Rootsi - Läti, Tšehhi - USA, Venemaa - Kanada ja Soome - Šveits.

Toimetaja: ERR Sport