Martin Reimist loodeti vormida judo olümpiavõitjat

Foto: ERR

Eesti jalgpallikoondise kauaaegsest kaptenist ja praegusest peatreenerist Martin Reimist võinuks sündmuste teistsuguste arengute korral saada hoopis hinnatud judomaadleja.

Nimelt avaldas Reim Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et läks enne jalgpalliga tegelema hakkamist kuueaastaselt hoopis judotrenni, kus tema juhendajaks sai kuulus Andres Lutsar.

"Sportimisvõimalusi ei olnud nii nagu praegu, kus võtad neti lahti ja võid minna tegelema ükskõik mis alaga. Siis jalgpall tuli, sai sellega tegeleda... enne seda käisin tegelikult judos Lutsari juures," sõnas Reim. "Lutsar lubas teha minust olümpiavõitjat judos..."

Samuti stuudios viibinud isa Olev Reim kinnitas poja juttu. Lutsar oli õhinaga asja juures. "Saatis meile kogu kirju ja kaarte, et "ma TEEN sust selle!" Aga milles oli küsimus? Lutsar oli minu Tartu-aegne sõber, aga tuli Tallinnasse tööle. Aga Lutsaril on poeg, Martinist võib-olla kaks kilo raskem ja kaks sentimeetrit pikem," jätkas Olev Reim. "Nad olid kogu aeg partnerid. Uskuge või ärge uskuge - nad olid kogu aeg paaris ja ma ei näinud kordagi, et Lutsari poiss oleks võitnud!"

"Isa ei tahtnud võib-olla näha, aga vahet ei olnud - judo mulle kindlasti sobis!" võttis Martin jutujärje üle. "Ma arvan, et mul oleks seal päris hästi läinud. Kas ma oleks olümpiavõitja olnud - seda ei tea kunagi, aga see oli ala, mis mul tuli hästi välja ja millega ma tegelesin enne."

Martin Reimi sõnul annab judoga tegelemine jalgpallurile kindlasti eelise. "Olen pidanud kümme aastat oma jalgpallikooli ja olen näinud lapsi erinevas vanuses - judo ja jalgpall sobivad väga hästi kokku! Need lapsed, kes käivad judos - see annab väga palju jalgpallile juurde. Oma keha valitsemine, oskus end kehaga kaitsta - see annab märgatavalt juurde!"

"Üks sport on veel, mis jalgpalliga väga hästi sobib - tennis! Jällegi teatud aeg, kus laps on kuskilt seitse-kümme-kaksteist, kus ta peab midagi eelistama-valima, siis tennis annab väga hea orientatsiooni palli suhtes. Need, kes tennist mängivad, tajuvad palju paremini palli lendu. Need on jalgpallis mängijad, kes lihtsalt pallist mööda ei löö või alt läbi ei jookse."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: