X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

100 spordihetke | Kulturism

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Seekordne lugu räägib kulturismist – harmoonilise kehakultuuri väljendusest.

Atleetlikkust ja atleetvõimlemist on eestlased väärtuseks osanud pidada kaugelt üle saja aasta. Esimesed võistlused kulturismis peeti Eestis 1966. aastal.

Nõukogude aja lõpus olid Olev Annus, Indrek Otsus, Merike Madar ja veidi hiljem ka Inna Uit tähelepanuväärsed sportlased, kes toona veel pisut salapärase hõnguga kulturismis Eestile medaleid võitsid.

Uue aastatuhande algul astus aga suurele lavale Kiivikas. Ott Kiivikas – harmoonilise kehakultuuri eestkõneleja.

Kiivikas võitis Eestile hulga tiitleid ja medaleid kulturismis, aga lisaks sellele rääkis arusaadavas keeles korraliku toitumise vajadusest, inimese kehast, treenimisest ja sellestki, miks on oluline ja hea olla terve.

Kiivikas on hea näide sellest, et vormis inimkeha pole eputamiseks, vaid võimalus elada täisväärtuslikku ja tervet elu.

Viimastel aastatel on Eesti kulturismi- ja fitnessi sportlased toonud tiitlivõistlustelt Eestile nii maailma- kui Euroopa meistritiitleid ning kümneid medaleid igal aastal.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: