100 spordihetke | Iluvõimleja Janika Mölder

Foto: VK Janika

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Seekordne osa räägib iluvõimleja Janika Mölderist – maailmameistrist (1988) ja Eesti iluvõimlemise eestvedajast.

1988. aastal, kui elu Eestis oli tugevas muutumises, tuli Janika Mölder Nõukogude Liidu võimlemiskoondises võistkondlikuks maailmameistriks. Hiljem ka Euroopa meistriks.

Lisaks mitmele tiitlivõistluste hõbemedalile on ta konkurentsitult Eesti võimlemisajaloo edukaim sportlane, kelle saavutuste uhkest reast jäi kahjuks puudu võimalus võistelda olümpiamängudel meie oma lipu all. 1992. aasta Barcelona olümpiamängudele Eestile iluvõimleja kohta ei antud.

Janika Mölder asutas võimlemisklubi Janika ja on Eesti võimlemise suures pildis siiani olulises rollis. Koos oma tütre Carmeliga kasvatab ta iluvõimlejaid ka kaugel Kanadas ja on eeskujuks paljudele kui tubli sportlane, treener ja võistluste korraldaja.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: