Laskesuusakoondis lõpetas eraldi treenivate sportlastega lepingu

Johanna Talihärm
Johanna Talihärm Autor/allikas: Greta Külvet

Kevadel uue peatreeneri saanud Eesti laskesuusakoondis ei ole suutnud siiani sportlasi ühte treeninggruppi tagasi tuua ning lõpetas lepingu kolme sportlasega, sealhulgas kolmel korral olümpiamängudel käinud Johanna Talihärmaga.

Maikuus loobus Eesti laskesuusatamise föderatsioon peatreeneri Fjodor Svoboda teenetest ning palkas uueks treeneriks Stefan Lindingeri. Siiski pole austerlane suutnud parandada olukorda eraldi treenivate sportlastega, kirjutas Delfi Sport.

Tööle asudes ütles Lindinger, et soovib koondisesse kuuluvaid sportlasi ühele lainele saada, kuid nüüdseks treenivad peatreeneri juhendamisel üksnes Regina Ermits ja Kristo Siimer. Lisaks on koondise grupis ka Tuudor Palm ning ise oma treeninguid rahastavad Jüri Uha ja Marten Aolaid.

Naiste seas raudvara hulka kuuluv Johanna Talihärm viibib Eestis ja treenib enese sõnul üksinda. Talihärm ütles Delfile, et kuna ta täitis vigastuselt naastes arsti ettekirjutust ja keeldus treenimast, eemaldas alaliit ta koondisest.

"Alaliit ei saa võtta vastutust eraldi treenivate sportlaste eest, seepärast on lepingud peatatud," selgitas koondise spordidirektor Kauri Kõiv.

Lisaks lõpetati lepingud omal käel Rootsis treenivate Rene Zahkna ja Raido Ränkeliga. "Kui lõpuks esimest korda koos laagrisse läksime, märkasin puudujääke ega saanud aru, mis on ühe või teise asja idee," sõnas Zahkna.

Alaliidu otsus ei puuduta Eesti koondise esinumbri Tuuli Tomingase eratiimi, kellega ELSF on teinud vastava kokkuleppe juba enne hooaja algust.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: