Ahistamisskandaali sattunud Prantsusmaa jalgpallipealik astus tagasi

Noel Le Graet
Noel Le Graet Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Alates 2011. aastast Prantsusmaa jalgpalliliidu presidendiks olnud Noel Le Graet astus teisipäeval pärast talle esitatud ahistamissüüdistusi ametist tagasi.

Veebruari alguses avaldas Prantsusmaa spordiministeerium aruande, milles leiti, et La Graet ei ole sobilik riigi jalgpallielu juhtima, sest on korduvalt naisi nii seksuaalselt kui emotsionaalselt väärkohelnud.

Le Graet lükkas L'Equipe'i vahendusel süüdistused tagasi ja lubas jalgpallis jätkata: näiteks pakkus rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA 81-aastasele mehele oma Pariisi büroo juhtimist. Prantsusmaa jalgpalliliit kritiseeris ministeeriumi auditit, kommenteerides, et see põhineb "rohkem hinnangutel kui objektiivsetel faktidel".

Lisaks ahistamissüüdistustele on Le Graeti Prantsusmaal viimasel ajal kritiseeritud meeste jalgpallikoondise Didier Deschamps'i lepingu pikendamise ja Zinedine Zidane'ile suunatud halvustavate kommentaaride tõttu.

Teisipäeva õhtul teatas Le Graeti advokaat Thierry Marembert, et tema klient kavatseb riigi spordiministri Amelie Oudea-Castera auditi tõttu kohtusse kaevata, öeldes, et lõplik aruanne sisaldab sulaselgeid valesid ning manipulatsioone.

Prantsusmaa jalgpalliliidu presidendi töökohuseid hakkab esialgu täitma Philippe Diallo.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: