Tilga nullist: otseselt ei juhtunud midagi, lihtsalt ei klappinud

Karel Tilga haaras Müncheni Euroopa meistrivõistlustel kettaheite alavõidu järel kümnenda koha, aga sai seejärel teivashüppes algkõrgusel 4.50 nulli ja jättis hiljem võistluse pooleli.

"Midagi otseselt ei juhtunud. Lihtsalt ei klappinud...," lausus kümnevõistleja Tilga löödult ERR-ile. "Proovikatsetel tundus kõik okei ja üks võistluskatse oli ka okei. Aga samm natuke kõikus."

Tilga sõnul ei olnud ta kahe ebaõnnestumise järel närvis. "Ma teadsin, et olen selleks võimeline. Lihtsalt oli vaja end kokku võtta ja normaalne katse teha, aga ei õnnestunud."

Tilga jaoks oli esimene päev keeruline, aga teine päev algas hästi. 110 meetri tõkkejooksus jäi isiklikust rekordist 15,13 puudu vaid kolm sajandikku.

"Natuke ligadi-logadi jooks. Oleks võinud alla 15 ka joosta. Ma panin seitsmendasse või kaheksandasse tõkkesse päris kõvasti sisse. See võttis hoogu kõvasti maha. Järgmine kord paremini," jäi ta ise siiski kriitiliseks.

"Kettaheide oli selle positiivne. Tõkkejooks oli ka okei. Teine päev algas täitsa normaalselt. Teivashüppe proovikatsetel tundus, et äkki tuleb siit ka normaalne tulemus, aga läks seekord nii."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: