Otepää segateatesõidu võitis Norra, vahepeal seitsmes olnud Eesti 13.

{{1647151800000 | amCalendar}}
Foto: Katariina Peetson

Otepää laskesuusatamise MK-etapil sõideti pühapäeval hooaja viimane segateatesõit. Kindla võidu võttis Norra, Eesti lõpetas 13. kohal.

Eesti avavahetust sõitnud Kristo Siimer tegi lamadestiirus kaks möödalasku, püsti lisandus veel üks ja Kalev Ermits läks rajale kaheksandana, liidrist Norrast 58,3 sekundit hiljem.

Ermits pidi lamadestiirus võtma kaks varupadrunit ja langes kümnendaks, püstitiirus eksis ta ühe korra ning Susan Külm läks sisuliselt ära koos Rumeenia, Soome, Slovakkia ja USA-ga, vahe Norraga suurenes pooleks maaks 2.20-le.

Külm läbis lamadestiiru aga veatult ja väga kiirelt ning tõusis kaheksandaks (+2.31,4), ka püsti alustas ta hästi, kuid viimase märgi maha võtmisele kulus kolm lasku. Viimasel ringil Külm väsis ning Eesti langes seitsmendalt kohalt üheksandaks, aga tegi hea vahetuse lõpu ja Johanna Talihärm sai ikkagi rajale minna seitsmendana (+2.51,4).

Eesti ankrunaine kasutas oma avatiirus kahte varupadrunit ja langes üheksandaks, vahe Norraga suurenes 3.41 peale. Paraku tuli viimases tiirus võtta kõik kaheksa padrunit ja nii tuli Eestil (0+13) leppida 13. kohaga (+5.48,9).

Norra juhtis võistlust teisest lasketiirust alates ning Ingrid Landmark Tandrevold oli eelviimase lasketiiru järel vahe teise koha peale võitlema jäänud Prantsusmaa ja Rootsiga suurendanud juba 50 sekundile. Finišis edestas Norra (0+7) Rootsit (0+8) 22,5 ja Prantsusmaad (0+6) 34,6 sekundiga.

Enne võistlust:

Koduetapil kuuluvad Eesti võistkonna koosseisu Kristo Siimer, Kalev Ermits, Susan Külm ja Johanna Talihärm. Jaanuaris Oberhofi etapil jäid eestlased segateatesõidus 14. kohale. Võitis Norra, kes tuli kuldmedalile ka olümpiamängudel Pekingis. Otepääl on norralaste segateatenelik koosseisus Sivert Guttorm Bakken, Vetle Sjaastad Christiansen, Tiril Eckhoff ning Ingrid Landmark Tandrevold.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: