Selevko treener: Aleksandr näitas tugevat iseloomu

Irina Kononova
Irina Kononova Autor/allikas: ERR

Iluuisutaja Aleksandr Selevko tegi Pekingi olümpiamängudel vigastuse kiuste olümpiadebüüdi, teenides lühikava eest 65,29 punkti ja sai 28. koha. Treener Irina Kononova kiitis hoolealust, et ta siiski võistles ja näitas tugevat iseloomu.

Kuidas hindate Aleksandri esitust, arvestades seda õla probleemi?

Väga kahju, et ta sai kolme päeva eest selle trauma. Ta ei saa paremat kätt praktiliselt üles tõsta ega kõrvale viia. Ta pidi kogu aeg ainult vasaku õlaga ja vasaku käe poolega töötama ja see mängis kindlasti oma rolli, et ta ei läinud keerulistele elementidele nagu kolmekordne axel ja väga ebaõnnestunult maandus kolmese lutz'u ajal ega teinud kaskaadi. Need kaks suurt viga röövisid väga palju punkte.

See oli tingitud hirmust?

Ma arvan, et see oli hirm kukkumise ees, sest ta ei tohi paremale käele kukkuda. Just see hirm ikkagi segas teda, et sõita praeguses konditsioonis puhas lühikava.

Kui palju selle õla trauma tõttu kava ümber tegite?

Tuli kogu lühikava koreograafia mängida ümber ühele käele, sest tal on kavas sees väga palju ülakeha- ja kätetööd ning kusagil viiskümmend protsenti tavapärasest koreograafiast me täna ei teinud. Ülivähe aega oli muutuste tegemiseks ja me ei saanud rohkem kava muuta, et ta aju võtaks need muudatused normaalselt vastu ja ülejäänud elemendid ei laguneks koost.

Lihtsam olnuks loobuda võistlemisest, kuid oli näha, et sportlane tahtis väga teha debüüti olümpial?

Aleksandr on selline sportlane, et kui tal on kaks jalga all, siis ta kõigele vaatamata alati võistleb. Ja võib öelda, et ta tuleks jääle kas või ühe jalaga.

Mis saab edasi?

Meile öeldi, et traumast taastumine kestab kolm nädalat. Kui jõuame Tallinna, siis saame targemaks. Eks siis näis, kas jõuame veel maailmameistrivõistlusteks valmistuda. Kõik läheb nii, nagu ütlevad arstid.

Mida siin olümpialt kaasa võtate? Kuidas hall ja olud meeldisid?

Siin on väga hea võistlushall ja treeningute jää oli samuti hea. Kõik oli hästi organiseeritud. Mulle väga meeldis siin olümpial. Aleksandr näitas tugevat iseloomu, kuid oleks tahtnud muidugi teha paremat tulemust.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: