Selevko: olen rõõmus, et sain siiski olümpial esineda

Aleksandr Selevko
Aleksandr Selevko Autor/allikas: ERR

Iluuisutaja Aleksandr Selevko tegi Pekingi olümpiamängudel vigastuse kiuste olümpiadebüüdi, teenides lühikava eest 65,29 punkti ja sai 28. koha.

Lühikava on sõidetud ja oli väga raske. Millised on emotsioonid ja mõtted?

Polnud lihtne, kuid ma püüdsin teha maksimumi, mida saan hetkel endale lubada. Emotsioonide osa võin öelda, et otseselt pole rahul, kuid olen rõõmus, et sain olümpiamängudel siiski esineda, kuigi oli raske.

Kuidas õla seisund mõjutas kava esitamist?

Ei saanud kõike teha. Tuli end julgestada ja mõelda palju õlast, et mitte kukkuda. Kui oleksin kukkunud, siis oleks õlg jälle liigesest välja tulnud ja see poleks olnud sugugi hea. Püüdsin mõnes kohas turvalisemalt sõita ja õlga hoida ning selletõttu oli ebakindlus hüpetel.

Sellest tingitult tegid kahese axel'i kolmese asemel?

Jah, sellest tingitult hüppasin kahese axel'i ja lutz jäi kaskaadita. Ja koreograafias jäid mõned liigutused vahele. Koordinatsioon pole selle õlaprobleemi tõttu sama, sest ma pole harjunud automaatselt neid liigutusi tegema, mis nüüd traditsioonilise koreograafia asemel tuli sooritada.

Kas sõidu ajal oli ka valus?

Oli, kuid ma püüdsin ka neid liigutusi igati vältida, mis teeksid haiget.

Kuidas see kukkumine ja trauma üldse treeningul juhtus? Sul on sama probleem olnud ka varem?

Mul läks õlg liigesest välja kaks aastat tagasi ja selletõttu on see parem õlg veidi ebastabiilne. Nüüd kui trennis kukkusin, kuigi see polnud väga tugev kukkumine, siis selle ebastabiilsuse tõttu õlas läks kohe liigesest välja. Seejuures kukkusin täiesti tavaliste sammude sooritamisel end pöörates õla peale. Ma ei tea, miks nii juhtus. Sellised asjad pole uisutamises haruldased.

Mis nüüd edasi saab hooajast ja kuidas jätkub õla ravi?

Püüan taastuda ja valmistuda veel maailmameistrivõistlusteks, kui suudan kvalifikatsiooni läbida. Mulle öeldi, et Tallinna jõudes on vaja teha MRT uuring õlale ja siis selgub edasine raviplaan ja loodan, et operatsiooni pole vaja.

Mis ütleksid veel selle atmosfääri, halli ja jää kohta, sest ootasid ju kaua seda olümpiat?

Mulle siin kõik väga meeldis. Siin on selline energeetika, et tahaks aina esineda ja esineda. Väga meeldiv on selles atmosfääris olla!

Tuleb see punktisumma ja koht, mille sain vastu võtta ning tööd edasi teha. Nii juhtus, et sain trauma ja midagi pole teha. Järelikult kõik pidi seekord nii minema.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: