Chelsea alistas Leicesteri, Manchester City kaotas Brightonile

Chelsea Autor/allikas: SCANPIX/AP

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas sai teisipäeva hilisõhtul jätku heitlus Meistrite liiga kohtadele, kui Londoni Chelsea alistas kodus Leicester City 2:0.

Laupäevase karikafinaali kaotuse eest revanši võtnud Meistrite liiga finalist Chelsea asus kohtumist juhtima Antonio Rüdigeri 47. minuti väravast. Üle pika aja taas kodupubliku ees mänginud võõrustajate teise värava lõi 67. minutil penaltist Jorginho, Leicesteri eest sahistas võrku Kelechi Iheanacho.

Liigatabelis tõusis Chelsea üks voor enne hooaja lõppu kolmandaks, olles nüüd kogunud 67 punkti, Leicester langes 66 silmaga neljandaks. Mõlemale meeskonnale pakub jätkuvalt konkurentsi kaks kohtumist vähem pidanud Liverpool, kes jääb Chelseast maha nelja ja Leicesterit kolme silmaga.

Hooaja kuuenda kaotuse sai värske meister Manchester City, jäädes võõrsil 2:3 alla Brighton & Hove Albionile. City läks mängu küll juba teisel minutil Ilkay Gündogani väravast juhtima, ent jäi kaheksa minutit hiljem Joao Cancelo punase kaardi järel vähemusse. Phil Foden suutis küll veel teise poolaja alguses külaliste eduseisu kahekordistada, aga tabamused Leandro Trossardilt, Adam Websterilt ja Daniel Burnilt tõid võidupunktid võõrustajatele.