VAR-ilt kolm halba uudist saanud Liverpoolil tuli leppida viigiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtunik Stuart Attwell ja Liverpooli peatreener Jürgen Klopp
Kohtunik Stuart Attwell ja Liverpooli peatreener Jürgen Klopp Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas jättis VAR tiitlikaitsjal Liverpoolil lugemata kaks väravat ja vastate üleminutite värava tõttu tuli võõrsil Brightoni vastu piirduda 1:1 viigiga.

20. minutil teenis Brighton 11 meetri karistuslöögi, kuid Neal Maupay lõi väravast mööda. 34. minutil saatis Mohamed Salah palli esimest korda väravasse, aga VAR luges olukorra suluseisuks.

Teise poolaja 60. minutil õnnestus Diogo Jotal lüüa ka esimese määrustepärane värav ja Liverpool juhtima viia. 84. minutil lõi ilusa peavärava Sadio Mane (Liverpool), kuid VAR taas tühistas selle.

Üleminutitel kukkus Brightoni ründaja Danny Welbeck vastaste karistusalas ja kui kohtunik otsustas algselt edasi mängida, siis VAR-i signaali ja olukorra ülevaatamise järel määras penalti, mille Pascal Gross ka realiseeris.

Liverpooli eelmise hooaja suurimal rivaalil Manchester Cityl oli märksa kergem kohtumine. Kodus alistati Burnley koguni 5:0 (6., 22., 69. Riyad Mahrez, 41. Benjamin Mendy, 66. Ferran Torres).

Tabelitipp: 1. Liverpool 21 punkti (10 mängust), 2. Tottenham 20 (9), 3. Chelsea 18 (9), 4. Leicester 18 (9), 5. Southampton 17 (9), 6. Everton 16 (10), 7. Aston Villa 15 (8), 8. Manchester City 15 (9).