Tallinna Mõõga MK-etappi tänavu ei toimu

Novembri lõpus Eestis toimuma pidanud naiste epeevehklemise Maailma Karika etapp Tallinna Mõõk jääb ära. Samuti ei korraldata selle asemel tagasihoidlikuma tasemega rahvusvahelist turniiri.

"18. septembril Rahvusvaheline Vehklemisföderatsioon FIE otsustas, et see aasta ühtegi MK-etappi ei toimu. Hinnates siis ülemaailmset olukorda kaalusime pikalt, et võistlus teha rahvusvahelise turniirina," kommenteeris Tallinna Mõõga peakorraldaja Jüri Salm ERR-ile.

"Paraku said takistuseks mitmed liikumispiirangud: just need, mis kaasnevad, kui välisvõistlejad jõuavad koju. Paljudes riikides pidid jääma karantiini."

Järgmise aasta naiste epee MK-etapid on jaanuaris Kuubal Havannas (16.-17. jaanuar), veebruaris Hispaanias Barcelonas (12.-14. veebruar) ja märtsis Hiinas Chengdus (19.- 21. märts). Kui pandeemia tõttu mõni riik peaks etapi läbiviimisest loobuma, siis on Tallinna Mõõga tiim valmis korralduse oma õlgadele võtma.

"Oleme FIE-le teada andnud, et oleme valmis võtma aasta alguses toimuvad MK-etapid, juhul kui keegi loobub. Kõige magusam meie jaoks oleks muidugi see märtsi lõpus toimuv etapp, mis praegu on planeeritud Hiinasse, aga juhul kui Hiina loobub, siis oleme kandidaatide seas," lisas Salm. "See on kõige olulisem etapp ja peale seda pannakse olümpiareiting lukku."

Eesti epeenaiskond olümpiapääset veel lunastanud ei ole.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: